Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik debreceni autósiskolát...

Melyik debreceni autósiskolát ajánlanátok, miért és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Olyan helyet szeretnék, ahol előre meghatározott összeget kell kifizetni, nem pedig alkalmanként kerül valamennyibe.


És ha tudjátok az árakat, és azt is leírnátok, nagyon megköszönném.


Sajnos elég fontos szempont az anyagi része a dolognak.



2021. jan. 11. 01:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Minden iskola előre meghatározott összegekkel dolgozik, és még az árakban sincs jelentős eltérés, de azt senki nem tudja neked megmondani, mennyi lesz a végösszeg.

Vannak a vizsga díjak, ha bukik a tanuló, a következő vizsga előtt ismét be kell fizetni a vizsga díjat.

Egy forgalmi vizsga 11ezer, ha csak negyedjére sikerül, 44ezer, de nem ebből lehet nagyságrendbeli különbség a végére.

A gyakorlati oktatás (vezetés) óra díja mostanság 4500-5000 forint körül van, amit szintén lehet előre tudni, de azt senki nem tudja előre, hogy neked a sikeres vizsgáig hány órát (ami 45 perc, mint az iskolában) kell vezetned.

30 a kötelező minimum, 50 körül van az átlag érték, ami azt jelenti, hogy 60-70 órákat is vezetnek egyesek a sikeres vizsgáig.

Szorozd be, százezret meghaladó összeg lehet a diferencia, a hírdetett 200ezer körüli árat akár meg is lehet duplázni, de minimum 300ezerrel érdemes számolni, legfeljebb nem kell elkölteni mindet.Debrecen amúgy sem egy "üres" kis város, van villamos forgalom, busz sávok, turbó körforgalom, kerékpárutak, gyalogosok, járművek tömege - még csak megjósolni sem tudják előre, hogy hány órát kell majd vezetni.


Nem iskolát kellene keresned, hanem konkrétan azt a gyakorlati oktatót, akivel majd össze leszel zárva egy dobozban.

Ez nem egy elterjedt gyakorlat, pedig ettől függ igazán, hogy milyen ütemben tanulsz.

Egy iskolán belül is lehetnek jó, és kevésbé jó oktatók, és még a tanulótól is függ, neki milyen a jó oktató (pl egy szigorú oktató is lehet jó, ha következetes, és nem személyeskedő)

2021. jan. 11. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ így már sokkal áttekinthetőbb!


Arra nincs valami tipped, hogy hogyan kezdjek gyakorlati oktatót keresgélni?

2021. jan. 11. 09:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van ismerősöd, aki ott tanult, esetleg Tőle.

Én Csongrád megyében tanultam. Már az elsősegélyen egy ismerős kislány, mondott egy nevet, akinél ő tanult akkor és meg volt vele elégedve.

Aztán úgy mentem az autósiskolába, hogy türelmes, nem kiabálós oktatót szeretnék... A kocsi mindegy volt.

Adtak 3 számot, én meg kértem 4. -nek annak az oktatónak a számát akit a fentebb említett ismerős mondott... Odaadták, de ha nem kérem, nem mondják...

Elkezdtem hívni őket. Akit a legjobban szerettem volna, nem értem el. (Többször hívtam, vissza sem hívott.) Egy kilőve. Másikat próbáltam, ő 3-4 hónap várakozási időt mondott.

Kettő kilőve.


Maradt egy, akit csak legvégső esetben hívtam volna, de még megpróbáltam akit ajánlottak. Ő visszahívott és rá 2 hónapot kellett csak várni. Ez júliusban volt, szeptemberi kezdést ígért. Őt választottam. Igen ám, de a vizsgázók annyira beragadtak, hogy csak novemberre vizsgáztak le így akkor kezdhettem. Tehát így is 4 hónapot vártam, de megérte. Nagyon jó oktató. Szigorú, de barátságos. Ne riadj meg ha neked is várni kell. A jóknál mindig várólista van. Aki azonnal tud vállalni annál meg nem érdemes tanulni. Persze biztos van kivétel itt is. Övék a tisztelet, de ez az általábos, amit leírtam.

2021. jan. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez sokat segít :)
2021. jan. 12. 14:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen! Sok sikert. Találj jó oktatót. A vezetés olyan dolog, amit szeretni kell. Ehhez viszont kell egy jó oktató.
2021. jan. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!