Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Centrálzár motorjára miért...

Hoffy Nándor kérdése:

Centrálzár motorjára miért megy 5 kábel?

Figyelt kérdés
Sajnos nem jó az anyós ülés felőli centrálzáram. Gondoltam megnézem, de ledöbbentem hogy elég sok drót megy rá. Arra számítottam hogy egy test és két plussz. Szóval miért megy rá sok kábel?

2021. jan. 7. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Külön motoros vagy egyben van az ajtózárral? Valószínűleg azért van a sok kábel, hogy ha onnan nyitod az autót, akkor is vezérelje a központit.

Ha egyben van az ajtózárral, akkor a nyitásérzékelő kapcsoló miatt is lehet.

2021. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nyitásérzékelő kapcsoló az oszlopon van. Egybe van az ajtózárram a motor
2021. jan. 7. 19:53
 3/4 anonim ***** válasza:

1. szál: motor egyik szála

2. szál: motor másik szála

Ezek azért kellenek, hogy póluscserével mindkét irányba tudjon forogni a motorocska

3. szál: test

4. szál: nyitás érzékelés

5. szál: zárás érzékelés

Az utóbbi 3 szálon át tudja az elektronika, hogy most nyitva vagy csukva van az ajtó, illetve a kp. zár pozíciója

Ha van mnég egy szál, az pedig a komfort elektronikával tudatja, hogy mit csináljon a belső világítás

2021. jan. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!