Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóra felvenni hitelt 23...

Autóra felvenni hitelt 23 évesen fix, stabil munkahellyel mennyire vállalható az alábbi szituációban?

Figyelt kérdés

Fél éve van stabil munkahelyem (lett volna hamarabb is ha nincs a vírus ugyebár, de nem volt felvétel), ahol bruttó 245 az alapom, nettó 350-et is megkeresek akár túlórával. Jelenleg van egy autóm ami nagyjából 1,2 millió forintot ér, tehát ezt eladnám. Illetve van félretéve 800 ezrem. Az általam választott autó újonnan, szalonból 5 millió forintba kerül. Tehát 2 millió forintos önerőm lenne, így kéne még 3 millió forint kölcsön.


Ha fixnek érzitek a munkahelyet, be meritek vállalni? Vagy csak elmennétek érdeklődni különböző bankokba, hogy mik a lehetőségek? Esetleg várjak még, hogy egy éve legyek a cégnél?


Attól tekintsünk el, hogy szalonból felesleges, stb...



2021. jan. 4. 23:11
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%
Hitelt legfeljebb ingatlanra vennék fel.
2021. jan. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
18%
Ha a munkahely és a lakhatás (saját) is fix, akkor be merném vállalni. Az elvek megint más kérdés, de szerintem ha belefér, akkor simán.
2021. jan. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
89%

23 évesen, 6 hónapos melóra, COVID alatt, csak idióták vesznek fel hitelt!


23 évesnek, 6 hónapos melóra, COVID alatt, csak idióták adnak meg hitelt!

2021. jan. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Értem. Így az autón egyébként bármilyen módosítást lehet végezni? Mert ugyebár az én nevemen van a kocsi.
2021. jan. 4. 23:30
 5/43 anonim ***** válasza:
95%

Én nem tettem volna, pedig nekem addigra már 4 éve volt fixen keresetem, de nem ezért nem tettem volna. Kocsi az véleményem szerint egy olyan dolog, amiből olyat érdemes venni, aminek a vásárlása nem okoz túl nagy gondot. Hacsak... és itt most bevallom, én most veszek lízinggel 2 millióért motort, de azzal pénzt fogok keresni, hatékonyabban, mint jelenleg. (Illetve "csak" 2 millió, nem pedig egy autó, ami valószínűleg sokkal drágább.)

Hacsak nem termeli vissza bőven a saját árát. Kisteherautó, furgon stb, ami munkához kell. Akkor szerintem működőképes a lízing.


Ez mind az én saját, szubjektív véleményem. Sokan mások más véleményen vannak, érdemes őket is meghallgatni.

2021. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
96%

Szoval van egy 1.2 milliot ero kocsid, de neked inkabb ot millios kell, es hitelt vennél fel ra 23 evesen, amit ezzel a fizetessel evekig fogsz fizetni.

Hat jo, azt mondom, oke, te dolgod...HA mar van saját tulajodonu hazad, hitelmentesen. :) Ha ez nincs, facom se venne fel hitelt egy xaros autora, amit evekig fizethetek.

2021. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
96%

3M hitel 96 honapra (ennel hosszabb futamido nincs) 50e feletti torleszto. Plusz havi 10 a Casco, plusz 1 honapra leosztva kb. 7e a kotelezo biztositas, meg 1-2 ezer a gepjarmuado. Most tartunk havi netto 70e koruli kiadasnal a brutto 250-es fizudbol, de meg egy metert sem mentel vele, nemhogy mondjuk bevetelt termelt volna.


Es akkor a tobbi: benzin (aminek literje lassan megint 400 forint lesz), kotelezo szervizek, az utolagos mokolasaid helyreallitasanak koltsege, csak ugy repkednek a tizezresek...

2021. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
7%
19 évesen vettem 5 millióért autót.. hitelre, nem volt gond.
2021. jan. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
96%

10 éve vagyok ugyanazon a munkahelyen, 2x annyit keresek, mint te a legjobb hónapokban is, de így sem állalnám be.

Olvass utána mi volt a sváci frank hitelből vásárolt autókkal. Hányan buktak bele ebbe a hülyeségbe.

Ha van 2 milliód autóra (egyébként nincs, mert ez a TELJES vagyonod, de mindegy, te dolgod, hogy mire költöd), akkor 3-5 éves kisautókat vehetsz, vagy 10 éves prémiumokat. Új autókat felejtsd el.

2021. jan. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak az a covid-1984 előtt volt.
2021. jan. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!