Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnál nekem segíteni?

Tudnál nekem segíteni?

Figyelt kérdés

2003-as Opel Agilára milyen méretű alufelnit javasolnátok, ami még kényelmesen elfér és nagyobb, mint a gyári acél.


Leginkább pontos méretet szeretnék.

A 14-15 válaszolók kíméljenek, részletes értékekre lenne szükségem.



2020. okt. 30. 22:38
 1/8 A kérdező kommentje:

Ez a gyári acélfelni mérete.

41/2J ET45


Nyárigumihoz szeretnék majd nagyobb alufelnit venni, csak fogalmam sincs milyen méretű férne el kényelmesen és mutatós is.

2020. okt. 30. 22:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2020. okt. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez csak a gyári méretet mutatja!

Már felkutattam az egész internetet a témában.

Én nem találtam semmit. Ne linkeket küldjetek lécci, azzal nem vagyok kisegítve!

2020. okt. 30. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Csakis gyári méretűt tennék rá.
2020. okt. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy utálod a linkeket, de sok webáruház oldalán autó típus szerint kereshetsz felnit.

Pl. Ez mind jó az autódra:

[link]

Amúgy meg vannak kalkulátorok, ahol gumi váltóméretet kalkulálhatsz, mert nem ajánlatos nagyon eltérni a gyári mérettől. Akkor az ET szám se mindegy, erre is találsz kalkulátort. És találsz olyan táblázatot is, hogy milyen széles felnire milyen méretű gumit tehetsz. Ne várd el senkitől, hogy órákig ezeket keresse, és matekozzon helyetted.

[link]

[link]

2020. okt. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez lemarad:

[link]

2020. okt. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na az utolsó linkedet mondjuk elmentem :D Köszi
2020. okt. 31. 00:22
 8/8 anonim ***** válasza:

A többit miért nem? Gumi váltóméret nagyon fontos. 10%-nál jobban véletlen se térj el. Ettől tehetsz az autóra 17-es felnit is, csak akkor nem 185/55-ös gumit kell rá tenned, hanem pl. 205/40-est. Bár ezt nem ajánlom.

Az ET kalkulátor talán még fontosabb, ha nem akarsz úgy járni, mint én sok-sok éve, amikor az új felnikre rátetettem a nyári gumikat, és felrakásnál derült ki, hogy az első felnik beleérnek a féknyergekbe. Adhattam el az új felniket új gumikkal a bolti ár 3/4-éért. Ez egy másfél perces kalkulálással elkerülhető lett volna.

Én azt javaslom, hogy max 15"-ös felniben gondolkodj, és 185-nél szélesebb gumit ne tegyél rá, mert az a gyenge motor megérzi már azt a plusz 2 centit is. Lomhább lesz az autó, és a fogyasztásod is +fél liter lesz százon. r15/185/55-ös gumihoz keress felnit.

2020. okt. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!