Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EcoZen Infinity Téli gumiról...

EcoZen Infinity Téli gumiról mi a vélemény ?

Figyelt kérdés

Kínai márkáról van szó ugye, gazdaságos kategória. Az ADAC-ra nem vitték még eddig, de én meg is kérdőjelezném az ő tesztjüket, mert kicsit érdek-pénz szaga van. Magyar teszt már volt, 2016-ban befért a jók közé, 2018-ban kicsit lejjebb csúszott. Egyébként az árukeresős visszajelzések alapján semmi gond nincs a gumival, pozitívak a kommentelők. Én javarészt városi használatra venném, télen nem nagyon tévedek "nagyobb sebességű utakra"

[link]

[link]



#téli gumi #ADAC #téli szett #Infinity EcoZen
2020. okt. 16. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nincs tapasztalatom ezzel, viszont nemrég vettem én is téli gumikat az autómra. Csak annyit mondtam a gumisnak, hogy valami középkategóriásat ajánljon, amit ő maga is feltenne az autójára. Felsorolt pár típust, hozzátéve a legolcsóbbakat is. Kérdezgette az autózási szokásaimat, de közben rájöttem, hogy 4 gumira vetítve is néhány ezer forintos különbségekről beszélünk. Talán ha 10-15 ezer forint szórás volt az alja és az erős középkategória között. Jó esetben azért 4-5 évet elmegy egy szett gumi, szóval nem szoktam ezen nagyon agyalni.
2020. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért az a néhány ezer túlzás. Nézd meg a 2018-as tesztet, mondjuk ez a gumi a nedves műgyantás teszten kívül megverte a Toyot a száraz és nedves fékútban is, úgy hogy a Toyo az középkategóriás, míg ez gazdaságos, és az árkülönbség 7 ezer forint, ami 4 guminként már 28 ezerrel több, amit kifizetsz.

A nedves műgyanta kapaszkodás pl. a jeget próbálja szimulálni, amin ugye az összes gumi csúszni fog elinduláskor.

De ott a bridgestone blizzak, ami 27 ezert, tehát egy 10-essel több guminként, kikapott az olcsóbb kínaitól a nedves fékúton, a nedves műgyantán fékúton is. Na akkor hogy is van ez ? A 2018-as teszt óta nem is csináltak róla semmilyen tesztet, nyilván azért mert sokkal drágább gumikat megvert jó pár helyen, nem érdekük az eladóknak az olcsó gumi értelemszerűen.

2020. okt. 16. 12:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mondjuk szerencsére én nagyker áron kaptam a gumókat, azért is lehetett kisebb a különbség. Anno én is nekiálltam teszteket olvasni, ráment majdnem egy napom, aztán a végén még mindig nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy melyik lenne jó, mert ahány teszt, kb annyi végeredmény. Tendenciák vannak persze. De mondok valamit, a mostani téli autómon Bridgestone téli gumik voltak, már azzal vettem. 4 évesek a gumik, és a gumis mondta, hogy meg vannak már keményedve, le kéne cserélni őket. Barátom, szóval nem hiszem, hogy átverne csak azért, h vegyek valamit, mert máskor meg épphogy lebeszélt a cseréről. Meg magam is észleltem, hogy csúszik, még száraz aszfalton is, ha fényesebb aszfalton megyek.

Szóval az sem mindegy, hogy melyik mennyit bír ki, meddig marad használható. Ezeket a tesztek nem mutatják meg, hanem a gumis évek, évtizedek alatt felhalmozott tapasztalata alapján lehet tudni. Nehéz okosnak lenni, én azért szoktam tanácsot kérni, és venni, amit ajánl, és ami épp van. Mert jártam úgy is, hogy tesztek alapján kiválasztottam, csak épp nem volt az országban sem olyan raktáron sehol. Meg olyan is van, hogy épp akciós valami, és hiába néztem ki mást, ha közben emez ami hasonló, épp egy húszassal olcsóbb lesz.

Érdemben nem tudtam segíteni, ezért bocs, csak azért mondom, hogy ha van olyan gumis embered, akiben bízol, érdemes rácsörögni, hogy mit ajánl és mennyiért. Utána még mindig megnézheted, hogy a teszteken hogy szerepelt.

2020. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki mást mond. Ezeket a teszteket zsír új gumikkal csinálják, kérdés hogy rá 1 évre vagy 2-vel mit tud, általában tesznek melléjük használt télit/nyárit, ami már közel sem tudja azt, amit zsír újan hozott.

Nekem egyébként az az általános véleményem, h okosan kell vezetni, előre tekinteni, figyelni a forgalmat stb... elkerülni a vészfékezést és hasonlókat, akkor sosincs baj. 5-6 éve vezetek, voltam a legkisebbtől a legnagyobb városig, autópályán, horvátoknál is és sosem vész fékeztem (nem csúszott a gumi) mindig megfogtam az autót csúszás nélkül, ha olyan szitu volt. Ezek a tesztek pedig azt mérik le, hogy 60-al meg 100-al hogy tudsz vész fékezni, mennyit csúszol, szerintem nagyon ritka az ilyen szitu, ha látsz is az úton nem csak nézel.

2020. okt. 16. 13:09
 5/14 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy ha ésszel közlekedsz, jelentősen csökken az olyan szituációk száma, amikor azon a pár százaléknyi eltérésen múlik a baleset egyik vagy másik gumihoz képest.
2020. okt. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én még nem találkoztam olyannal, hogy pont azon a különbségen múlna.

Általában ha valakibe belecsattansz akkor jobb gumival is belecsattannál. Ez a 20 éves tapasztalat.


Continental ts860-at ajánlom ha az ár nem számít.


A minimum amit feltennék az a Hankook W452.

2020. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nexen N'blue 4Season gumin gondolkozom még, az én év 5 ezer km-emnek és a javarészt városi használatomnak ez lenne az ár/érték arányban a legjobb. Sokan használják és jók a tapasztalatok.
2020. okt. 16. 21:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen. Gumis fórumokon ajánlott a Nexen gumi. Én is olyat veszek ha elkopik a jelenlegim.
2020. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A téli használatától nem félek, a nyáriban nem vagyok biztos. Nem tudom, forró aszfalton hogyan viselkedik.
2020. okt. 17. 11:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Szárazon nem gáz. Esőben meg picit óvatosabban vezetsz. Én évekig nyomtam nyári gumival egész évben és nem volt semmi úgyhogy a négyévszakostól nem kell félni.
2020. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!