Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autók miért zárják rá az...

Autók miért zárják rá az ajtót indulás után?

Figyelt kérdés
Ma már szinte mindegyik autónál beállítható, hogy indulás után, vagy bizonyos sebesség elérésénél bezárja az ajtókat. Ebben tulajdonképpen mi a logika, hogy menet közben legyen bezárva az ajtó? Ki ki lehet nyitni belülről csak kívülről nem. Ez tulajdonképpen miért van, mi funkciója?

2020. szept. 28. 10:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 2018-as autómban vagy nem volt gyárilag bekapcsolva ez a funkció. (Ha van benne ilyen egyáltalán, soha nem kerestem.) Nekem nem is hiányzik, hogy bezárkózva legyek. Az előző 2005-ös autómban annak idején bekapcsoltam, de nem sok értelmét láttam, így pár nap után ki is kapcsoltam, utána soha nem használtam.

Értelmét leírták. Hogy illetéktelenek kívülről ne nyissák rád az ajtót. Magyarországon én ettől nem félek. Bár volt már hogy értékesebb motyót, akár csak egy laptopot tettem a csomagtartóba. Meg is fordult a fejemben, hogy mi van akkor ha piros lámpánál állok és valaki kinyitja, kiveszi. De ilyen esetben induláskor egyszerűen rányomok kézzel a központi zár gombjára. A maradék 99%-ban nem hiányzik, hogy automatikusan minden indulásnál klattyanjon a zár.

2020. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
#11 Szerintem biztos van. Nekem a 2001-esben volt, igaz csak diaggal lehetett felprogramozni.
2020. szept. 28. 12:36
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

Egy dolgot tennék hozzá, hogy ahol automatikus záródás van ott azért a zár is hamarabb tönkremegy, mert állandóan bezár magától.

Skoda/VW viszonylatban ez a tapasztalat.


Én azt mondom, hogy Magyarországon nagyon ritka az, hogy megállsz a pirosnál és valaki úgy betámadja a kocsit, hogy közben még állnak melletted 20 autóval viszont ha jársz külföldön is azért nem olyan rossz funkció ez. Németben/angolban is vannak rosszabb környékek és ha meglátják, hogy magyar vagy simán betámadnak.

Amerikában meg simán fegyverrel kirángatnak a kocsiból.

2020. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
37%
A véletlen kinyitás ellen is véd, pl.: gyereknél.
2020. szept. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
#14 Az a gyerekzár, az teljesen más.
2020. szept. 28. 20:45
 16/16 anonim ***** válasza:
Pl. a hátsó ülésen táska, azt kikaphatják pirosnál. Ha egyedül utazol, akkor az automata zárás helyett jobb megoldás, hogy a nyitó az első nyomásra ne nyisson ki minden ajtót, csak a vezetőét. Az újabb autókban ezt be lehet állítani, és akkor csak a vezetőajtó van nyitva menet közben.
2020. okt. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!