Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aludhatok a kocsimban nyilváno...

Aludhatok a kocsimban nyilvános parkolóban éjszaka, vagy megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés
2020. szept. 1. 21:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Megbüntetnek. Jó esetben csak felkeltenek és elküldenek.
2020. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hol?

Ausztriában autópálya pihenőben felkeltenek a rendőrök. Máshol nem nagyon.

2020. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Elméletileg nem, gyakorlatilag igen. Autópályákon és főutakon teljesen elfogadott, hogy az átutazók alusznak az autoban. Még a rendőrök is mondják, meg kell állni ha nagyon fáradt vagy.
2020. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is felkeltettek Ausztriában, mikor 29 óra után aludni kényszerültem az autómban.

Azt mondták menjek hotelbe, ne legyek homeless.

Leálltam máshova, és ott pihentem.

2020. szept. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ez itthon lenne.Nem fő út mellett, hanem egy utcában egy településen.Semmi nem tiltja, hogy ott várakozzak,vagy parkoljak. Ha jár arra rendőr, milyen jogon mondaná, hogy húzzak el onnan? Nem lehetek az autőmban? Azért ez elég hülye szabály, nem is értem. Egyébként egyszeri eset lenne. Túrázni megyek, és arra gondoltam nem jövök haza aznap, nem akarok xx kilométer gyaloglás után hulla fáradtan sötétben 5 órát vezetni. A szállásra meg sajnálom a pénzt. Köszi a válaszokat!
2020. szept. 2. 00:28
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
én többször csináltam már. alapvetően kicsi rá az esély, általánosságban éjszaka a rendőr is alszik. amelyik meg ügyeletes, az meg nem fog vele foglalkozni. kis településen szinte kizárt, hogy találkoznál velük.
2020. szept. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hacsak valami túlbuzgó helyi arc nem nyom fel, szerintem nem fognak zaklatni.

Amúgy meg tudtommal itthon nem tiltja semmi, hogy a saját kocsidban aludjál.

Esetleg igazoltatás céljából kelthetnek fel, mert hát mégiscsak kicsit gyanús lehetsz.

Arra figyelj, ha piás vagy, semmiképp ne járasd a motort fűtés miatt, mert van ismerősöm akit ezért megvágtak ittas vezetés címén.

2020. szept. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam már így többször is, vidéken voltak a barátok, egy szombat esti bulizás előtt elmentem, egy nagyobb parkoló kieső felében leparkoltam a kocsival, majd ott aludtam a buli után. Teljesen elsötétítettem az ablakokat résmentesen, igaz kicsit macerás volt de nem szólt senki és semmi baj nem lett belőle.
2020. szept. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

"Engem is felkeltettek Ausztriában, mikor 29 óra után aludni kényszerültem az autómban."

Bocs de ezt nem hiszem el. Vagy valami komoly, egyéb indokuk lehetett.

2020. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy valami komoly, egyéb indokuk lehetett"


Nem kell hozzá, Ausztriában tilos az autóban aludni.

2020. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!