Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó fényezésének romlása...

Az autó fényezésének romlása összefügg a megtett kilóméterekkel?

Figyelt kérdés
Panelban élek, ahol nincs sehol egy garázs, s van elég sok kocsi, köztük 20 éves is, amivel nem nagyon mentek, viszont világéletükben szabadég alatt álltak. S némelyiknek, (amiről tudok persze, egy-két szomszéd 106-os Peugeotja, ez ráadásul piros is, illetve az egyik kék Yarisa), nagyon szép még mindig a fényezése, sehol egy mattulás, ellenben, amiről tudok, hogy sokat mentek vele, már látszik, hogy nem egységes a fényezés. A megtett km ennyire befolyásoló tényező? Ezek szerint a garázs nem sokat ér? Vagy mi a titok?
2020. aug. 21. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

A kilométer nem számít, az idő számít.

Sokkal ótvarabul fog kinézni egy 100.000 kilométeres 10 éves csillaggarázsban tartott kocsi fényezése és alja, mint egy két éves "területi képviselői" cégautó, 3-400.000 kilométerrel.

2020. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De mondom, ezek csillaggarázsos lakótelepi autók.
2020. aug. 21. 11:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Szóval amivel nem mentek sokat, annak a fényezése is szép fényes maradt. Úgyhogy nem értem, pedig a nap is süti őket rendesen.
2020. aug. 21. 11:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Kilométernek nincs nagy hatása. Inkább az van, hogy nem ugyanolyan az autók fényezésének a minősége. A szép, tartós fényezés ott kezdődik, hogy minőségi alapanyagokat használunk, a különböző rétegek között állni hagyjuk az autót (akár fél évet is), kellő vastagságban visszük fel a festékrétegeket (de az utolsó festékréteg csak ködölés lehet). Ahogy fejlődtek az autók, a fényezés "minősége", időállósága úgy romlott időről időre. A csúcs valamikor a 80-as évek közepén volt, utána elkezdték elvékonyítani a rétegeket, áttértek vízbázisú festékekre, stb. Nálunk a családban van két ugyanolyan színű autó, azonos gyártótól, az egyik 1991-es, a másik 2002-es, és az utóbbin sokkal rosszabb állapotban van a fényezés. Mattabb, néhol már pattog le a lakk. A teljes festés rétegvastagsága 160 mikron körüli, a régebbin pedig 270 mikron, és biztos hogy egyik sem volt festve a gyárból kikerülés után.
2020. aug. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Melyik tipikusan olyan márka, ahol erre figyeltek? Mert én Toyotáknál, Peugeotoknál figyeltem meg ezt a tartósságot. Egy piros Logan, vagy egy “Vagyonőr” szinte mindegyik matt, ronda.
2020. aug. 21. 12:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a garázs se sokat javít ezek szerint. Csodát nem lehet attól se várni, úgy értem.
2020. aug. 21. 12:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Ez érdekes.


Omega 2003 óta csillag garázsos és semmi baj a lakkal csak jobb hátúl a gitt miatt töredezik a festék , de 20 éves javítás.


1996-os Fiesta, hullik róla a lakk ótvar a kis piros kinézete a mktorháztetőn és a tetején. ( szintén csillag garázs)


Alhambra 1999-es neki csak a tetején jön le a lakk sőt már nincs is rajta ( csillag garázs)


Swift ami érdekes mert elvileg nincs rajta lakk ( ezt még itt olvastam pár éve) jön le a festék , 6 éve van meg, előtte garázslakó volt.


De nyugi, nincs köze a megtett úthoz.

2020. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nem sokat javít a fedett helyen tárolás ezek szerint. Valahol olvastam, hogy még ront is, persze nem a fényezés minőségén, hanem a karosszérián, pl télen.
2020. aug. 21. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem 17 éves a kocsim,10 éve megvan.Garázsos,állandóan ápolom.Így a fényezése tökéletes még most is.Évi 5000 km-t megyek vele csak jó időben.Számít a km is,mert menet közben nekicsapódnak kavicsok,bogarak,bármi.De a tárolás és a használat módja,és az ápolás ami igazán befolyásolja a fényezés milyenségét. A szomszédod rendszeresen ápolja az autóját gondolom.

Nekem így néz ki az autóm 17 évesen:


https://www.youtube.com/channel/UC5mqbQ-oro89EM_fXmxRsJQ?vie..

2020. aug. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szabad ég alatti tárolás igenis befolyásolja a fényezés állapotát.Pár év alatt az uv képes eléggé tönkretenni egy autó fényezését.De mindenféle dolog rászáll a levegőből is a fényezésre.Virágpor,gyanta stb...Számít elég sokat a garázs is.
2020. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!