Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak általános irányelvek,...

Vannak általános irányelvek, hogy milyen autókhoz drága az alkatrész és mihez olcsóbb? Pl. európai vagy japán? stb.

Figyelt kérdés

Autóvásárlásánál ez is szempont, ezért érdekelne.


Léteznek ilyen alapszabályok, amiket érdemes követni, hogy pl. európai autóhoz olcsóbb lehet az alkatrész? Vagy akár típus szerinti lista létezik, hogy ilyet meg ilyet inkább érdemes venni, ezeket meg kerülni?



2020. júl. 22. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket általánosításnak hívjuk, és mint az élet sok más területén, úgy az autóiparban is kerülni kellene.


Ennek ellenére igen, általánosságban igaz az, hogy bár nem feltétlen olcsóbb az ázsiai autók alkatrész utánpótlása, kevésbé romlanak el. Értem ezalatt mondjuk a Hondát, Toyotát, Lexust (ami a Toyota prémium brandje), Hyundai-t, Kiát. De mondjuk a Subaru hiába ázsiai, nem megbízható, tehát máris megbukott az általánosítás. Ahogy a Toyotának is voltak a D-4D dízelmotorjainak bizonyos variánsai, amiket a top legrosszabb motorok között szoktak emlegetni.


Ugyanígy igen, a német, sok extrával ellátott prémiumautók fenntartása drága. Ez a böjtje annak, hogy amikor viszont jó, akkor nagyon jó.


Ne alapozz általánosításokra autóvásárlásnál, ez nagy hiba. Inkább nézz ki magadnak pár konkrét modellt, ami szóba jöhet, és kérdezz rá azokra.

2020. júl. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fordokat nézegettem (Focus, Fiesta), Corsa-t, Clio-t, Jazz-t, Kia-t, Yaris-t, kisebb autókat. Ezek érdekelnének elsősorban.


Meg Suzukit, de azt tudom, hogy az olcsóbb.

2020. júl. 22. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem léteznek. A lusta, és magukat okosnak gondoló emberek mentőöve ez a három F szabály, meg hasonló kaliberű általánosítások. Minden típusból van olcsóbb, drágább, megbízhatóbb és problémásabb is. Ha okosabb akarsz lenni, akkor kénytelen vagy egyesével utánajárni minden típusnak. Leginkább a típushibákra érdemes fókuszálni. Szerintem amiket te felsoroltál, azok közül bármelyik vállalható.
2020. júl. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.


Amiket #2-ben felsoroltál, azok általánosságban mind jók.

Csakhogy itt sem mindegy, melyik motorral, milyen évjárat, stb...


Szóval nem lehet megúszni, ahogy az előttem szóló is írta. Le kell szűkíteni a kört egy típusra, és azon belül utánajárni alaposan, hogy melyik motor jó, melyik nem, mik a típushibák, stb.

2020. júl. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jó kis dízel 2.0 Mazda 6 2007-ből. Soha többet. Most egy C5 1.6 HDI-m van, sehol egy rohadás, a motorja is megbízható. Na, szóval érted, vannak jó és rossz konstrukciók, s ez meghatározó nagyban.
2020. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!