Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan váltotok fel autóban...

Hogyan váltotok fel autóban ülve 2-es sebességi fokozatba kanyarodáskor?

Figyelt kérdés

Pl:

Piros lámpánál állok, majd zöldre vált, én jobbra szeretnék menni. 1-ben elindulok. Kanyarodás közben váltsak fel 2-be vagy még a kormánykerék elforgatásának megkezdése előtt?

Sajnos ezt nem sikerült eddig tisztáznom magamban, ugyanis egyszerre kell tekerni a kormányt, közben kezelni a kuplungot és a váltót.

Ti hogyan csináljátok?


2020. júl. 6. 02:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora a kanyar íve, meg hogy közben mennyire gyorsulok fel. Mind a két verzió elképzelhető.
2020. júl. 6. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez gondot okoz, akkor inkább 1-esben kanyarodj és csak akkor válts, ha már egyenesben van a kormány.
2020. júl. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Körforgalomba hogyan mész végig 1-esbe?
2020. júl. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az adott forgalmi helyzet kívánja.
2020. júl. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%
Amúgy ha már elég tapasztalt van, bő gázzal, kicsit rátartva a kuplungra 2-esben is el tudsz indulni :)
2020. júl. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért okoz gondot? Akkor kell váltani, amikor a kellő sebesség megvan, függetlenül attól, hogy a kormány hogyan áll. Azért illik tudni kanyarodás közben is váltani, hogy őszinte legyek.
2020. júl. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem okoz különösebb gondot kanyarodás közben váltani, gyakorolni kell, hogy egy kézzel is menjen a kanyarodás, nem nagy dolog ha belejön az ember.
2020. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek két keze van. Egyik a kormányt, másik a váltót kezeli. Ha csak pár méter van a sarokig, akkor egyesben csak megmozdítom az autót, és már rakom a kettest még a kanyarodás előtt - feltéve hogy nincs gyalogos, akinek ugye elsőbbsége van. Egyszerre váltani, indexelni és sebességet váltani csak annyira bonyolult, mint egy időben sétálni, zenét hallgatni és rágózni. Kis gyakorlással belejössz.
2020. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy bizonyos idő után félkézzel tudsz majd manőverezni a kormánnyal, váltasz jobb kézzel, kuplungolsz, indexelsz és közben még a politikáról is tudsz majd beszelni. De ehhez kell gyakorlat, nekem az oktató anno azt mondta, kis ívű kanyarnál hanyagoljam a váltást, majd jogsival a zsebemben ráérek gyakorolni. Nagyon elvonja egy kezdő figyelmét.
2020. júl. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mikor tanultam vezetni, még nagyon az elején. Mentünk a körforgalomban, mondta az oktató váltsak kettesbe. Én meg. "Pont most???" :D :D Annyi fele kellett figyelnem, én teljesen megértelek. Azóta rengeteg gyakorlással már megy simán.:) Szerintem is egyelőre kanyarodj egyesben, utána válts fel.
2020. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!