Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől lehet hangos az alapjára...

Mitől lehet hangos az alapjárat? Lennt röviden

Figyelt kérdés
Egy Opel Astra F 1993 1.4GL -ről van szó. Mielőtt megvettük szép állapotban volt, nem sokat használták. Két éve van nálunk, apu nem törődik vele(19F vagyok) és elvan hanyagolva az autó. Indításnál, ha lassítok és kuplung be- akkor hangosan jár az alapjárat. RÉgebben is csinálta de csak ugy hogy megálltam vele üresbe ki utána felvett egy halkabb hangot és úgy járt a motor. De észrevehetően hangosabb lett. Főleg indításnál és mikor lassítok és váltok vissza ugye akkor csinálja kuplung benyomásra. Gondoltam rá hogy lehet motornak van már valami baja, de nemtudom. Hátha itt valaki jobbat tud :D
2010. júl. 31. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van fix alapjáratod? mert ha hangosabb akkor gondolom jobban pörög... Vedd le az alapjárati motort és mosd át petróleummal
2010. júl. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Beindítom, az autó jár nincs vele gond, nem akar lefulladni. De hangosabb hallhatóan mint volt. mint irtam régebben is eleinte hangos volt majd szépen beállt egy állando hangra de mostanában főleg mikor lassítok és kuplung be akkor felhördül a hangja eléggé. Utána egyesbe teszem elindulok megint nincs erős hang. Előlről jön a hang persze motortérből.
2010. júl. 31. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Alapjárati motor? Ilyenről se hallottam még de úgylátszik mindig tanul vmi újat az ember.:D Néha még olyat is ami hülyeség:D
2010. júl. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát ha csak annyi, hogy jobban felpörög a motor, az még nem vészes.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy két év alatt hányszor cseréletek benne olajat és olajszűrőt.

Ha az nem volt meg, ne remélj sokat a kocsitól hosszú távon...

2010. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Alapjárati motor:D:D bocsi

Hát mikor jár a motor üresben arra gondoltam. Nem normális dolog az biztos hogy ezt csinálja. Olaj és olajszűrő együtt lett cserélve kb másfél éve:|

2010. júl. 31. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok belekötni, de az évente kell cserélni vagy 10ezer kilométerenként. Szerintem azt is csináltasd meg :)
2010. júl. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem a gyertyák végett csinálja ezt, indítás után várnom kell kb. fél percet, hogy visszaálljon az alapjárat. Ha nem várok vele akkor mindig magas olyan 1500-2000 ford. De ha kicserélem a gyertyát nem csinálja ezt, de ezekkel meg jobban megy, úgyhogy azért vannak benn ezek. Próbáld meg, hogy vársz vele 1 percet indítás után, akkor vissza kell neki állni ha nincs komolyabb gond.
2010. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez ez a "felhördülés" ez azt jelenti, hogy hirtelen felugrik a fordulatszám? Mert azt akár még egy beragadó gázbowden is okozhatja.


Ha hidegen csinálja csak alapjáraton, akkor hidrotőke, ha jól tudom, ebben a motorban van olyan. Azzal nem érdemes foglalkozni, megy ameddig megy :)

2010. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lodarazs ***** válasza:
Az első válaszoló már elmondta a megoldást!
2010. júl. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Végül is mi lett a megoldás?(ugyan ez a probléma)
2016. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!