Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mért van ilyen brutális...

Mért van ilyen brutális hangja a Lamborghini Aventadornak?

Figyelt kérdés
Sikerült ma egyet látnom és sokkal brutálisabb hangja van szó szerint beremegtek az üvegek... Volt szerencsém más sportkocsit is ferrari porsche stb látnom de egyiknek se volt ilyen brutál hangja. Ez mért van?
2020. jún. 1. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lett kialakítva a kipufogórendszer, hogy ilyen hangja legyen.
2020. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod van egy olyan dolog, hogy fizika. A motorban az üzemanyagból nem csak a motor hajtására szabadul fel energia, hanem fixen felszabadul, hő, fény és hang formájában.

Nagyobb teljesítményű motornál mindből arányosan több. Mellé vágnak egy kevésbé hangtompított kipufogót és kész is.


Hallottam már több mozdonyt is kipufogó nélkül beindított motorral, na azok képesek szép dolgokra.

2020. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt Miskolcon a Hell cégénél lévő Aventadort vagy Huracánt(nem emlékszem melyik volt mert lefagytam azon a pár méteren) testközelből láttam konkrétan egymás mellett mentünk kb 45-50el akkor motorral voltam, és a 458 italia, amit ugyancsak láttam és hallottam a belvárosban, hangban eltörpül a lamborghini mellett. Viszont halandó ember csak a fülére hagyatkozhat, és az adott kipufogó rendszer kialakítása befolyásolja a dolgot.

Lehet már ezen a részen nem volt gyári az autó.

2020. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lamborghininél direkt erre mennek rá szerencsére, gyárilag a hangra. Mai napig a szívómotorokat preferálják, abból is a V10 és V12-őt, amelyeknek alapból nagyon morocos hangjuk van, csak szabadjára kell ereszteni őket. Szerencsére a Lambo jól el van eresztve anyagilag is meg minden szempontból, és még mindig ilyen extrém formájú, sokehngeres, szívó, hangos autókat építhetnek.
2020. jún. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!