Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől dadog az autó?

Robopapa kérdése:

Mitől dadog az autó?

Figyelt kérdés

Van egy Opel Vectra 2.2 gts benzines autóm 2005-ös(z22yh)motorkódos.A problémám az,hogy néha menet közben bedadog az autó.Megpróbálom a jelenséget felvázolni.

Haladok az autóval és mondjuk beérek egy lassabban közlekedő autót,elveszem a lábam a gázról,közben a fordulat normálisan esik vissza míg kivárom az előzés lehetőségét.

Amint elkezdek előzni,gáztadni egyszer csak az autó érdekesen kezd viselkedni,úgymond dadogás keletkezik,a teljesítménye esik. Néha segít ha elváltok majd vissza,ekkor van,hogy megszűnik. De legtöbb esetben csak az segít,ha félre állok leállítom a motort és újraindítom,akkor megy megint tökéletesen. Vagy akár közelítek egy kereszteződéshez,lassítok,majd gyorsítok,hogy elhagyjam,akkor is feltünik a jelenség. De nem minden esetben.A motorkontrol lámpa felgyullad.De a kontroll lámpa egy-két nap és elalszik. Több helyen olvastam egr szeleppel kapcsolatban problémát,ebben egyébként nincs egr szelep. Le van dugózva,de ez valószínüleg gyárilag van,mert az autóalkatrész oldalakon sem találni hozzá egr szelepet motorkód alapján. Egyébként az autó tökéletesen indul,alapjárat oké. Ha valaki tudna segíteni,előre is köszönöm.


2020. jún. 1. 22:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ki lehet villogtatni a hibakódot, akkor az segít.

Lehet gyenge AC nyomás, trafóhiba, stb..

2020. jún. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem mikor a trafòm szétment, annak volt az előjele. Bár akkor még nem tudtam. Erre a hibàra kb. 1-2 hét mùlva teljesen elromlott.
2020. jún. 3. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Trafócsere megoldotta a hibát!

2020. jún. 11. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!