Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóklíma miért nem hűt (VW...

Nyuszely kérdése:

Autóklíma miért nem hűt (VW Golf 4) ?

Figyelt kérdés
Kompresszor cserés lett az autóm,bontottat tettem bele. Elvittem klímáshoz,feltöltettem,tökéletesen is hűtött. Pár napra rá használni szerettem volna mert kint 18fok volt,az utastérben viszont meleg volt,de semmi hűtést nem éreztem. Ugyan azt fújta be szerintem mint a kinti hidegebb levegőt. A klímacsövet néztem de meleg volt. Leállítottam az autót teljesen majd újra indítottam ,és rövid ideig éreztem is a hideget,majd megnéztem a klímacsövet és a vastagabbik hideg volt,majd ez ismét abba maradt. Rövid autókázás után ismét meleg volt a klímacső. Amúgy automatán volt beállítva a kijelzőn a klíma. ECO -ból ha Automatara állítom kattan is valami a kompresszornál. Köszi a válaszokat!

2020. máj. 24. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Valószínűleg már nincs is benne gáz. Vidd el újra klímáshoz.

Én is így szívtam meg. Felrakattam a bontott kompresszort, aztán telenyomta szeméttel az egész rendszert. Ki kellett volna cserélni a hűtőt, radiátort, mindent. Inkább eladtam az autót.

Sajnos ezeknél nem javítható a kompresszor, újból pedig csak drágábbakat érdemes felrakni. Viszont a bontottnál meg ez a kockázat. Rá kell nézetni, hogy van-e még benne gáz, és, hogy nincs-e túl nagy nyomás valamelyik ágban.

2020. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem szimplán annyi volt, hogy a kompresszor vezetéke volt sérült, így nem kapcsolt be gombnyomásra.
2020. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Első kérdezőnek,de ha jéghideg volt volt a vastagabbik klímacső?
2020. máj. 24. 20:28
 4/7 A kérdező kommentje:
Illetve nyomáspróbázták is,gondolom ott jelentkezett volna a baj, ha nem tömít valahol.
2020. máj. 24. 20:30
 5/7 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nálam azért volt, hogy néha-néha azért működött, mert ugye ahogy írtam sérült volt a kábel, de egy-egy kátyú után összeért a két szakadt rész és beindult, de aztán megint leállt.
2020. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak kommentelőnek : mondjuk a csatlakozót össze kellett drótozni, mert az új kompresszoron másik csatlakozó volt. Talan az,megnezem.
2020. máj. 24. 21:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, szerintem célszerűbb, ha kiméred, hogy a kábelben van-e feszültség.
2020. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!