Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 nincs egyes?

Simson S51 nincs egyes?

Figyelt kérdés

kicseréltem a léptetővillát, és most nincs egyes sebességem.

Mit ronthattam el?



2020. máj. 5. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindent.
2020. máj. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az s51-ben nincs léptető villa. Nem a fogaskerekeket dobálja, hanem a tengelye fixálja a megfelelő fogaskereket golyók segítségével.


Nekem csak olyan volt, hogy felfelé nem váltott. De így szerintem senkinsem fog tudni segíteni, látninkell a mechanikát hogy hol minakad, vagy épp nem akad be.

2020. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de van, a hivatalos neve csőtengely vég és villa. így találod meg a neten is
2020. máj. 5. 13:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudom mire gondolsz. De látni kéne, így ötletem nincs. Felfelére azt mondtam volna, hogy leesett a seegergyűrű, azzal nagyon sokat szenvedtem. Lefelé nekem sosem volt probléma. Ezért így látatlanban passz.
2020. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A válaszadóknak kicsit szégyenére nézve, jobb ha nem adnak válaszokat, mert most Ön tényleg gondba lehet, mert nagyon megvezették!!!

Az S51-es váltója nem hajlandó sebességeket kapcsolni, és sikerült mindent ellenőrizni, miszerint minden rendben van a LÉPTETŐVILLA is és már túl vagyunk a hibás alkatrész cserén, akkor kell elővenni, vagy gyártani egy úgynevezett váltó beálító szerszámot. Aki ismeri az S51 váltó működését, az tudja, hogy az éppen aktuális sebességi fokozat fogaskerekét golyók rögzítik a csőtengelyhez. A golyókat egy vállas tengely nyomja ki a csőből. Ezt a vállas tengelyt egy egykarú emelő mozgatja,(léptetővilla) amely emelő közepét mi mozgatjuk egy mechanizmuson keresztül a lábkapcsolóval. A forgáspont viszont "FIX". Ha ennek a váltóhengernek a pozíciója nem megfelelő, akkor jelentkezik a fent említet jelenség. A forgáspont tengelyirányban elmozdítható, mivel egy 8-as csavar rögzíti. Ennek a csavarnak a helyzetét kell nekünk megváltoztatni, olymódon, hogy a külső anyát levesszük, és a furatban lévő másik anyát forgatjuk kifelé, avagy ellenkező irányba. Ez a szerszám a belső anya mozgatásához szükséges. Lehet ugyan ezt a munkát kis csavarhúzóval, csipesszel, vagy egyéb eszközzel is végezni, de mivel itt ezen a helyen csak nagyon keveseket kell mozdítani, ez a szerszám a legmegfelelőbb a munkához.Kereskedelemben is kapható célszerszám, durván 5-6 ezer forint közötti áron. Aki úgy gondolja, hogy megér egy kis munkát, és elkészíti 12mm csődarab belül 8mm nyílással és úgy elkészíteni, hogy két egymással szemben álló kb. két 3mm köröm emelkedjen ki.

2020. máj. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A váltóállító csavar elhelyezkedése a váltó felőli dekli mögött a léptetővilla magasságában a blokk közép részében található, 8as csavar anyával rögzítve. Ezt nem írtam le, (kicsit körülményesen sikerült, azért nem szakszerűen, hogy így meg is találja!)
2020. máj. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! az lenne a kérdésem, hogy egy 4 sebességes motornál hány db pöcök van a váltódobon? szétszedtem a motort, és csak 3 db stiftet találtam, nincs hova akadnia a negyediknek. Az autósboltba ahol vásárlok, azt állítják, 3 stift rögzít minden esetben.
2020. máj. 7. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

A Simson S51 4 sebességes váltódob teljesen eltér a 3 sebességestől, valóban! Nagyon hasonlítanak egymésra, de a hornyai másként vannak kiképezve Üres+ 4 horony vagy mélyedés található a dob váltóívén kérem ezt vegye figyelembe, a hármas váltódobot bár fel tudja szerelni de nem lesznek meg a sebességek és be sem lehet állítani. mások a távolságok és a húzóéktengely soha nem lesz jó poozicióban. a boltnak mondja meg, akkor áruljon alkatrész, ha tudja mit ad el!!! Bár ez csak beszólás a részemről. Önnek teljesen igaza van! Lehet, hogy annyira nem ért a motorokhoz, de jól gondolkodik és ha többször javít motorkerékpárt, még komoly szakértelmet szerez és JÓ szerelő lesz!!!!!

Üdvözlettel

2020. máj. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!