Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom hogy acél...

Honnan tudhatom hogy acél vagy alufelni van a kocsimon?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy autót, nem vagyok nagy autoszakértő, hiába keresem a google-ben, csak az előnyeit és a hátrányait írja mindkettő fajtának.

Amikor vettem, akkor volt 4db "xy" felni téli gumival eggyütt, és az autón 4db "xx" felni nyári gumival eggyütt.


Elnézést az esetlen kérdésért,

Előre is köszönöm a választ!



2020. máj. 3. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ezt úgy tudod meg a legjobban ha megnézed.

Mert csak meg tudod tán különböztetni őket egymástól.

2020. máj. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Acélfelni alatt valószínűleg a préselt lemezből készített lemezfelnire gondolsz, míg a másik "alufelni" meg a könnyűfém felni. Lemezfelninek nincsenek szépre készített küllői, általában sok luk van rajta, és ezekre szoktak rakni dísztárcsát, míg a könnyűfém felnire minek, hisz szépre van az készítve a gyárban, legtöbben pont dizájn alapján is választanak ilyet.
2020. máj. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mágnes.
2020. máj. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első, nem feltétlenül tudtam megkülönböztetni, mivel vannak elég "furcsa/csunya" alufelnik is, és a google a képek alapján véletlenszerűen dobta be.


Lényegben, a második válaszadó alapján, kijelenthetjük, hogy mindkettő szett alufelniből áll.


Mindkettőtöknek ment a zöld kéz, köszönöm.


Illetve lenne még egy kérdésem, nem nyitok új topicot annak, itt felteszem, irjatok rá, ha úgy gondoljátok!

---------------------


Van 4db nyári gumi eredeti toyota alufelnivel és van 4db téli gumi, úgyszint alufelnivel ( de nem eredeti Toyota, viszont szintúgy gyönyörű! ) .


A kettő méret különbözik, a nyári: 235/55/ R-18 ...

A téli pedig: 225/65/ R-17 ...


Van valami érdeke, illetve valami előnye ha kettő külön szettet tartok vagy ez "csak úgy" van?

Igy vettem az előző tulajtól, nem tudom miért volt neki kettő különböző.

2020. máj. 3. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtad te is. Az egyik téli szett, a másik nyári. Ha egy felni szett lenne, akkor minden kerékcserekor gumi le a felniről stb..amihez mindenképp gumishoz kell vinned. Továbbá a téli időjárás nem a legjobb az alufelninek(egyik felninek sem, sőt az egész autónak nem kedvez), ezért használják a már kopottabb, kevésbé szép felnit télen az emberek.
2020. máj. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a zöld kezet!

Ahogy leírta az lőttem szóló is, azért van két szett felni, mert akkor nem kell átgumizni félévente, ezzel kíméled a felnit is, illetve a nyári felnit is, ha az érzékenyebb tud lenni pl a sózásra, és tovább marad jó állapotú. Ezen felül meg félévente változik a külcsín is kicsit.

2020. máj. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,

Én mindenképpen szerelőhöz viszem, mivel nincs garázsom és emelőm se ahol erről a kettő tonnás gépről le-fel szerelhetném a kerekeket, szóval akkor jobban járok ha eladom.

2020. máj. 4. 01:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell garázs hozzá, egy olaj vagy trapéz emelő és kerékkulcs kell csak hozzá, ami általában kell legyen a kocsihoz ha van pótkerék vagy mankókerék. Megvannak az emelési pontok a kocsin, általában egyértelműek is, hogy hol emelheted, aláteszed az emelőt tekered, vagy pumpálod, amíg a cserélni kívánt kerék el nem emelkedik a talajtól. Persze érdemes éket tenni a többi kerékhez, és kéziféket behúzni. Illetve az emelés előtt meglazítani a kerékcsavarokat.
2020. máj. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!