Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kocsit szeretnék venni,...

Kocsit szeretnék venni, használtat persze. Mi mindent kell kipróbálni rajta? Mit kell ellenőrizni mindenféle képen?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék teljesen hülyén festeni mikor megnézem.Persze olyan személy is lesz velem aki ért a kocsikhoz.Utána néztem és a legtöbben azt írták,hogy jó választás első autónak.,és könnyen fentartható is.Vélemények?
2010. júl. 28. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:

AZ autóról nincs vélemény, mert nem írtad, hogy milyen kocsi.

Mit kell megnézni: jobb, ha tényleg egy teljesen hozzárétőre bízod magad, de szokás:

-féltengelyek (kopognak e bizonyos helyzetben menet közben)

-fényezés (jó ha van vastagságmérő, de szemmel is sokat észre lehet venni)

-törések (illesztéseken látszik, hogy gyári-e, vagy visszataknyolt az adott elem)

-olaj (habos-e, folyik-e. Gyanús, ha a motortér túl tiszta, mert akkor le van mosva és nem tudod, hogy van-e olajfolyás valahol)

-gyertyák (kormosak, elszineződtek-e)

-kormányszerkezet (kopog, lóg, nagy holtjáték)

-kuplung (kiemel-e rendesen és szintén holtjáték)

-váltó (sebességeket könnyen veszi, holtjáték, mekkora sebességnél enged sebességet váltani: szinkrongyűrű)

-szélvédőn gravírozás (ha van)

-alváz (rohadt, rozsdás, lyukas)

-kipufogó (szétrohadt, kifúj, kormol-e nagyon)

-kormány és kuplungpedál kopottsága (ebből a kocsi korára lehet következtetni, így kiderülhet, ha vissza van tekerve a kilóméteróra)

-lengéscsillapítók

-gömbfejek, szilentek (a kerék megmozgatásával hozzáértő el tudja dönteni)

-motorszám, alvázszám állapota, megfelelősége

-szervízkönyv bejegyzések (bár azzal is csalnak már)

-a kocsi alap funkciói: (ablakemelők, zárak, fűtés/hűtés klíma büdös-e, működik-e ha van, indulás, leállítás)

-két kulcs megvan-e. Távirányító két darab megvan-e

- és gondolom még vagy 40 dolgot kihagytam.

sok sikert

2010. júl. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
[link] Konkrétan egy ilyenre gondoltam.Köszönöm a segitséget
2010. júl. 28. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:
ennyi pénzér lehet kapni normális autót. de ha baleseted lesz és tuti meg akarsz halni akkor ez egy biztos választás
2010. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát igen. Ezek picik, nem biztonságosak.

Meg 0 komfort. (kicsit sokallom a 45 literes fogyasztást is, de gondolom az csak elírás).

Lehet, hogy érdemesebb lenne tovább keresgélni. Én legalábbis nézelődnék még. Kicsit drágábban már egész jókat kifoghatsz. Persze a Te döntésed.

2010. júl. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

uccsó vok.

néztem neked jó autót abban a megyében :

[link]

[link]

[link]

és ez a legjobb választás:

[link]

2010. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, mire beírtam a linket addigra írt más, így nem utolsó voltam linkekkel hanem azelőtti :D
2010. júl. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a golf tényleg jó választás.

főleg, hogy első tulaj. Mert az legalább ellenrizhető. Amióta minden átírásnál új forgalmit adnak (nem pedig beírják az előző tulajokat, mint régen), azóta Magyarországon minden eladó autónak valami rejtéyes okból 2 tulaja volt eddig.

2010. júl. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a golf is látott már sok érdekeset, újrafényezért is már egypár elemnél, de ha tényleg 1. tulajos akkor látogasd meg és kérd el tőle az eredeti számláját és a szervízkönyvet amit pár évig biztos vezettek.

Amúgy ha jót akarsz magadnak nem viszel senkit, mert felesleges, tisztességesen szerszámozott műhely nélkül nincs ember aki normális állapotfelmérést kövessen el,(pl fékhatást, futóművet, de akár emissziót hogy mér ránézésre?) hanem a környéken keresel egy jó szervízt aki MINDENT le tud ellenőrizni rajta műszeresen, ez kb 5-6e ft-ba fog fájni, de utána nagyon pontosan fogod tudni hogy mennyit kell még belefeccölni a frissen vett romodba hogy autószerű legyen megint.

2010. júl. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem utolsónak nincs igaza.

igenis szükséges magaddal vinni valakit.

ha ért a kocsikhoz az illető, akkor ránézésre percek alatt megmondja, hogy egyáltalán érdemes-e elvinni szervízbe és kiköhögni 5-6ezer forintot az állapotfelmérésért.

Másrészről persze, hogy akit visz, az nem fog fékhatást, mert lengéscsillapítókat mérni, de rengeteg hasznos dolgot meg tud mondani. És a legfontosabbat is meg tudja mondani: érdemes-e megvenni, vagy sem. A többi (felmérés, ilyesmi) jöhet utána.

2010. júl. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!