Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (yamaha tdm900) Az normális,...

(yamaha tdm900) Az normális, hogy álló motornál sebességbe rakva "megakad", pedig teljesen behúzom a kuplungot?

Figyelt kérdés

Álló motornál berakom egyesbe, felengedem teljesen a kuplungot, előre tolom picit a motort, összeakadnak a fogaskerekek. Majd ha ilyen állapotában behúzom a kuplungot, továbbra is akadnak, tartanak a fogaskerekek, nem tudom előre megtolni a motort. Csak akkor szabadul fel, ha picit meghúzom hátrafele, a másik irányba. Utána tudom tolni előre, de egyszer még picit megakad, miután elkezdem tolni előre. Utána tudom behúzott kuplunggal tolni, nem akad meg többet. A kuplung szerintem rendesen kiemel, nem csúszik.


Ugyanez hátrafele is. Felengedem a kuplungot, hátrahúzom a motort, amíg megakad. Majd hiába húzom be a kuplungot, nem enged hátra. Csak akkor, ha picit megindítom előre. Utána tudom hátrafele húzni, de egy picit megakad, meg ilyen súrlódó hangot hallok a váltó (?) felől, csak egy pillanatra.


Ha mondjuk előre akasztom meg, és utána hátrafele húzom, akkor is megakad picit, és akkor is hallatszódik ez a fura súrlódó hang egy pillanatra. Utána voszont nem akad meg többet, ezt a hangot sem hallani többé.


Ez egy normális jelenség, vagy valami nem ok a kuplungnál?


Már volt szétszedve, minden rendben volt. Ez egyike azoknak a TDM-eknek, amik sivítanak hideg motornál hirtelen kuplungfelengedéskor.



2020. ápr. 25. 21:56
 1/2 Khenrik válasza:
Szia.Nekem ugyan nem ilyen motorom van, hanem 660 tenere egyhenger, de kipróbáltam, és ugyanígy viselkedik. Szerintem ez így jó.
2020. ápr. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2020. ápr. 26. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!