Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrnek kötelessége-e egy...

A rendőrnek kötelessége-e egy autóbaleset esetén a helyszínen ellenőrizni mindkét fél biztosításának érvényességét?

Figyelt kérdés
2010. júl. 27. 14:49
 1/8 anonim válasza:

IGEN, ha balesethez érkeznek ki rendőrök kötelesek ellenőrizni a papírokat, a biztosítást, hogy ittál-e stb...

Sajnos nemrég volt ilyenhez szerencsém

2010. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ellenőrzik is ,sajnos nekem is volt nemrég benne részem.
2010. júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kivéve ha olyan a baleset ahol nem lehetséges.
2010. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolsz, hogy az egyértelműen vétlen felet is lecsekkolják-e? - Igen, éppen úgy bánnak vele, mint a vétkessel..., szondáztatás, stb.

A helyszínen rendőrök nem döntenek felelősségről, ezt csak a vétkes ismerheti el önként, kényszerítés nélkül.

2010. júl. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert velünk (pontosabban a párommal) a következő történt:

Még januárban jött este haza munka után, és az előtte haladó autó hirtelen fékezett, majd balra akart kanyarodni, mindezt egy járdasziget végénél a forgalom elöl elzárt területen keresztül. A férjem meg választhatott, vagy belemegy az árokba, vagy magpróbál meglállni. Enyhén balra rántotta a kormányt, de megcsúszott, bele az autó bal elejébe. Kolompár I.-vel nem tudodd megegyezni a felelősségről, így rendőrt hívtak. Ő felvette az adatokat, és mondta a páromnak, hogy ő mehet. (a mi biztosításunkat megnézte...) Jött a határozat, hogy a férjem a hibás, mert nem tartotta be a követési távolságot, a másik fél csak egy enyje-benjét kapott, pedig elismerte, hogy szabálytalanul meg akart fordulni. Nem hagytuk annyiban, bíróságra vittük a dolgot, ahol a barátunk meg sem jelent. A bírónő rendes, volt, azt mondta hogy annyit tud tenni hogy megosztja a felelősséget, és ugyanakkora bírságot szabott ki ránk, mint amit a másik is kapott. Persze most következik a hercehurca a biztosítóval, hogy ne rontsák már a bonusunkat, és erre kiderül, hogy nem is volt neki biztosítása, ami miatt a rendőr nem jelentette fel, hanem mivel most mi elkezdtünk intézkedeni, valószínű a biztosító teszi meg.

Kérdem én, nincs ennek korrupt szaga???

2010. júl. 28. 20:50
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a helyesírásért, siettem, nem is nagyon néztem a képernyőt.
2010. júl. 28. 20:51
 7/8 anonim ***** válasza:

"nincs ennek korrupt szaga" - Nincs. Ugyan mit nyert vele, hogy nem a helyszínen derült ki ez a hiányosság???

Az eljárás során nem tudta végig titkolni.


Utóléréses baleseteknél pedig mindig a követési távolságba fognak belekötni. Jogosan.

2010. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem érdekes hogy az előtted haladó megáll, és a záróvonalnál megfordul, ráadásul egy azonos irányú sávba akart szemben haladni.???

Én konkréten meg vagyok róla győződve hogy le lett fizetve a rendőr hölgy.

Ja, és azt kifelejtettem, hogy az uriember 1 éven belül már volt hasonló okból büntetve.

2010. aug. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!