Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elsősegély vizsgával kapcs....

Elsősegély vizsgával kapcs. Mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

1. Szigorúan veszik? Vagy lazábbak? Sok embert vágnak meg? Mi az amit feltétlenül kell tudni?


2. Van értelme ennek az egésznek ilyen "alapossággal"? Egy délutáni tanfolyam után én biztosan nem fogok kritikus helyzetben újraéleszteni egy sérültet, mert pl. szétzúzom a bordáit. Ehhez képest van kb. 70 tétel, ezt komolyan gondolják?


2010. júl. 26. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

stabil oldalfektetést és lélegeztetést tudd. ezt gyakorlatban is be kell mutatni!

tételt komolyan veszik, elsősegélyes könyv alapján meg tudod oldani (pár mondat, nem kell percekig halandzsázni). van, ahol a kötözéstípust stb is kérdik, változó.


hasznos lehet:


[link]

2010. júl. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Hát én is elmentem az egy alkalmas tanfolyamra,kaptam kölcsön egy könyvet is.Meghallgattam amit a pasi magyarázott fél napig,otthon elolvastam a könyvet egyszer aztán csókolom=) Nekünk nem voltak speciel semmilyen tételek=)Nekem szerencsém volt,mert kedvesek és készségesek voltak a vizsgáztatók,könnyűt is húztam ki,tehát nem egy hű de ördöngős dolog,alap intelligenciával meg lehet csinálni simán!

De amúgy buktatnak is,ha valaki nagyon butuska...

2010. júl. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Amin sokan buknak az a bukósisak levétele.

Amúgy elsősegély-tanfolyammal nem is éleszthetsz újra, az nem rész a tananyagnak, úgyhogy inkább ne törj bordát!

2010. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk megvolt tartva az a pár óra azt csá! Szerintem ezeket mindenki tudja fejből hanem akk az gáz már szerintem. Én semmit nem tanultam rá, mert kb. nem volt mit. Vizsgán kihúztam egy lapot rávolt írva egy szituáció, megmondtam hogykell eljárni és ennyi. Mehettem is haza.
2010. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Amúgy elsősegély-tanfolyammal nem is éleszthetsz újra, az nem rész a tananyagnak..."


Úgy tűnik, te már régebben voltál. [link]


Köszi a hasznos kommenteket!

2010. júl. 27. 00:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak 2 elsősegély órán vtam mert később jelentkeztem és átmentem. Bementem, mondták h húzzak 1 papírt rávolt írva vmi gerincsérült v nemtudom mi amiről életemben nem hallottam :S meg a nyomópontokat kellett bemutatni de azt sem tudtam csak össze-vissza mutogattam azok meg monfták h na majdnem áá azaz!! Aztán hátt menjen! Átment. Adták a papírt oszt cső. :)
2010. júl. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

egyrészt az elsősegély jópár anyagrésze változott - 2009-el- hozzáteszem előnyére. most már kötelező elem a szívmasszázs. ha lehet választani hogy talán (De nem is biztos) hogy eltöröd a bordáját de életben marad, vagy hagyod ép bordákkal meghalni, Te melyiket választanád? én még nem voltam vizsgázni, csak egy másfél napos tanfolyamon, és nagyon hasznos volt. érdekes, hasznos, és nagyon sok olyan info hangzott el, amit magamtól nem tudtam volna.


pl.: tömegbaleset, egyedül vagy, az alábbiakat milyen sorrendben látod el


1: fájlalja a lábát, de tud menni

2: spriccelő vérzés

3: nem lélegzik

4: eszméletlen

5: nyílt törés


érdekes módon 5önk közül senki nem találta el a helyes sorrendet, holott nem voltunk totál idióták...


a tanfolyamot egy mentő állomás vezetője tartotta, sok olyan dolgot is elmesélt, ami nem szoros része az anyagnak, de az életben még jól jöhet bármikor....


nem is értem 1-2 óra alatt hogy lehet lenyomni az anyagot (vagyis sejtem: sehogy), nekünk a 1.5 nap is épp elég volt

2010. júl. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!