Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor eladásnál még lehetek...

Ilyenkor eladásnál még lehetek korrekt, vagy úgy csináljam, hogy nekem jó legyen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 éve hirdetek egy bontott alkatrészt (viszonylag ritka) és az elmúlt napokban ketten is írtak miatta.

Szombaton lebeszéltem egy sráccal,hogy jön érte a héten, még nem tudja pontosan mikor de kell neki.Tök korrektnek tűnt, nem messze lakik tőlem, komolynak véltem a szándékát.

Aztán rá 2 napra, azaz ma meg írt egy másik érdeklődő,hogy azonnal jönne érte.

Elmondtam neki mi a helyzet, azt mondta akár +20-at is ad de nagyon kéne neki, és rögtön jönne.

Ez azért jobban hangzik, és tudom hogy nagyon sokat megjárják ezzel a tartogatással, de én valamiért ezt érzem korrektnek.

Ha esetleg szólok a másik srácnak,hogy mondjuk péntekig érjen ide, mert ha nem elviszi más az tisztességes?

Jó, ezt visszaolvasva tényleg hülyének tűnök, hogy várok arra aki kevesebbet adna, csak ez egy viszonylag kis létszámú autós csoport, nem akarom hogy puffogjon a másik.

Én úgy állok hozzá, hogy megbeszéltünk valamit, és ehhez tartom magam, bízom benne hogy ő is ehhez tartja magát,hogy jönni fog.


2020. ápr. 6. 18:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Most így utólag nyilván azt mondanám a szombati srácnak,hogy aki előbb ér ide, de eszembe sem jutott volna, hogy 1 év után 3 napon belül két érdeklődő lesz akiből egy azonnal eljönne.
2020. ápr. 6. 18:44
 2/7 anonim ***** válasza:
Írd meg a srácnak, hogy most jönnek az alkatrészért. A múltkor nem jött érte, te pedig nem tartogatod. Ennyi. Ezért ne legyen lelkiismeret furdalásod.
2020. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is jártam így, tartogattam valakinek, más elvitte volna azonnal, aztán mégsem kellett annak akinek tartogattam.

Azóta, ha valamit eladok, az kapja aki előbb viszi. Ez üzlet, egy idegen esetleges sértődése nem érdekel.

2020. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aki hamarabb jön és fizet az viheti.

De ezt meg is irhatod neki.

2020. ápr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne tartogasd emberbaráti szeretetből, mert a végén a két szét közé esel és bánkódhatsz utólag!
2020. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne tartogasd. Régen én is így csináltam, de 10ből 8 ember nem korrekt aztán cseszik rá mit ígért. Aki meg korrekt azt úgy tapasztalom nem ilyen habi dumákkal jön, hogy "majd valamikor jövő héten" hanem azt mondja, péntek 7 órakor tudok jönni, mert dolgozom.


Add oda nyugodtan annak, aki jön érte.

2020. ápr. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oda kell adni annak, aki azonnal elviszi.
2020. ápr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!