Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használhatom igy? (lent)

Használhatom igy? (lent)

Figyelt kérdés

Megvettem apám wv golfját,de azt mondta maradjon az ő nevén mert ott vidéken olcsobb a bizttosítás!Igaz ha balesetet okozok az ő bónusza megy,de ezt megbeszéltük!Tehát a rendőr beleköthet hogy miért használom apám kocsiját?Mert egyik ismerősöm azt mondta hogy ezt igy nem lehet stb...Már miért ne használhatnám az "Ő" autoját??Senkinek nem kell tudni hogy kifizettem..

22/F


2010. júl. 26. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatod. Az átírás is drága lenne... Az én autóm is anyum nevén van, de még soha senki nem kérdezett rá, pedig igazoltattak már párszor ;)
2010. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy a te nevedre kerüljön, és nem akartok üzembentartói szerződést sem, tehát nem akartok semmit sem változtatni, akkor írjatok egy kölcsönadási szerződést, családon belül is kell ilyet írni, ha használod az autót.
2010. júl. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
na erről van szó!Köszönöm!!Nem tudom akkor mit okoskodik az ismerősöm!
2010. júl. 26. 17:29
 4/6 A kérdező kommentje:
és ennek van valamennyi díja?vagy csak egyszeri díja van?
2010. júl. 26. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kölcsönadási szerződésnek semmilyen díja nincs. Irtok egy papírt, aminek a címe, hogy gépjármű kölcsönadási szerződés,

Felírjátok a tulajdonos adatait, a kölcsön vevő adatait, és az autó adatait, esetleg még azt odaírjátok, hogy határozatlan időre kölcsön adja, két tanú aláírja, és magadnál tartod, ha a rendőr megkérdezné, hogy miért jársz ezzel az autóval, ami elég ritka, akkor ezt megmutatod neki.

itt egy minta szerződés:

www.autovizsla.hu/letoltes/kolcsonauto.rtf


Ezt a szerződést nem kell bejelenteni sehol, csak tartsd magadnál.

2010. júl. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!!!Nagyon rendes tőled,ezzel sokat segítettél!!Köszönöm!!

Minden jót!

2010. júl. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!