Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért indul nehezen a Toyota...

Miért indul nehezen a Toyota Hiace-kisbusz?

Figyelt kérdés

Van egy Hiace sima 2.4-es szívódízel motorral(régebbi típus nem a D4D-s).Problémám az, hogy pár hete azt csinálja hogy akár hidegen-akár melegen, nehezen erőlködve indul még akkor is ha többször izzítok.Akksikat újra cseréltem,érintkezőket megtisztítottam és meghúzgáltam, izzítógyertyákat ellenőriztük és rendben van, tettem bele dízel tisztító adalékot is.Generátor szintén most lett újra cserélve, mert a régi csapágyas lett.Mi lehet a gond??

Hozzáértő autószerelők válaszát várom!


2010. júl. 26. 16:28
 1/5 lodarazs ***** válasza:
Ez önindító lesz.
2010. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ismerőseim és én véleményem szerint az önindítónak semmi baja az forog rendesen. Az a gond hogy hibába forgatja nem akar beröffenni a motor, gyakorlatilag már a motor fogja vissza.Tehát nem az önindító erőlködik, hanem a motor nem akar életre kelni.
2010. júl. 26. 17:51
 3/5 lodarazs ***** válasza:
Lehet még üzemanyagszűrő, kopott adagoló, kopott motor, vagy csak valahol levegősödik a rendszer. Lehet még porlasztócsúcs hiba is.
2010. júl. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Vidd el egy megbízható műhelybe azt ajánlom, mielőtt a haverok kicseréltetnek veled feleslegesen ezrekért alkatrészeket. Egy jó szervizben hamar megmondják, hogy hol a bibi, és garanciát is adnak. Amúgy lehet több dolog:izzítás, üzemanyagellátás(szűrő, porlasztó, szivattyú, motorkopás,stb.


Csak jótanács.

Egy autószerelő.

2010. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi választ! De most már tényleg nem tudom mitévő legyek. Ma elvittem a toyota szakszervízbe, egész nap náluk volt, de csak annyit mondtak fogalmuk sincs mi a baja, 15 éve működik a szervíz de még ilyen nem fordult elő , bár tapasztalták a jelenséget nem tudják mi okozza.Azt ajánlották vegyek egy komplett motort és azt garanciával beszerelik, de az több száz ezer forint is lehet.
2010. júl. 27. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!