Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ukrajnában hogy hogy ennyi...

Ukrajnában hogy hogy ennyi régi autó van?

Figyelt kérdés
Rengeteg régi, 80-as évekbeli nyugati autó van ott, eladó is rengeteg. A 2000-es évek elején tőlünk vehették át?
2020. febr. 29. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A népesség nagy része rendkívül szegény körülmények közt él. Vittem egyszer egy magyar gyárban dolgozó lányt, és ő sokat mesélt az ottani körülményekről. Középosztály szinte nincs, az ember vagy a rengeteg nincstelenhez tartozik, vagy mocsok gazdag. Új autója ott annak van, aki ügyvéd, orvos, mérnök, vagy valami alvilági körben dolgozik.
2020. febr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szegénység.
2020. febr. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nincs pénz.
2020. febr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát kérdező, ehhez aztán nagy fantázia nem kell. Két lehetséges magyarázat van:

- Szegényebbek még nálunk is.

- Imádják a lepukkant régi autókat.

Na, szerinted?

Mi a németek roncstemetője vagyunk, az ukránok meg a miénk (is).

2020. márc. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy olyan országról beszélünk ahol mi gazdagnak számítunk... Ukrajna szegény ország, sokan a létminimum alatt élnek, nincs pénz másra. Rengeteg Lada, Szamara fut, de sok szoci jószág is... Egy Lada viszonylag még ma is hibamentesen szaladgál, nekik meg ez a fontos hogy ne kelljen sokat rákölteni...
2020. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából egyik válaszoló se járt közel az abszolút igazsághoz. Legegyszerűbb módja, ha megnézed mennyibe kerül itt, Ukrájnában egy ilyen régi autó.

Csináltam egy kis összehasonlítást:

Audi 80 1989: Ukrajna: 900.000 ft, Magyarország: 200.000 ft

Lada Samara: UA: 800-1.6M ft HU: 300-400 ezer ft.

VW Golf IV: UA: 1.6 millió ft HU: 600.000 ft

Skoda Superb 2005: UA: 2.7 millió Ft, HU: 1.5 millió Ft


A világ egyik legmagasabb regisztrációs adója az egyik ok, amiért Európában itt a legmagasabbak az autó árak.

Pl egy német autót magyar rendszámozni megvan 150 ezer forintból, itt meg minimum 700 ezer. Akkoris ha nem ér annyit a kocsi.


Üdv, egy ukrán

2020. márc. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Te ukrán vagy? Vagy kárpátaljai magyar? Nem akarok trollkodni, de nyugtass meg, hogy nem nevezed magad ukránnak, magyar létedre. Ha ukrán vagy, nem szóltam.
2020. márc. 2. 21:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk tényleg durva, s így már érthető miért járnak régi autókkal. Amúgy mióta van ez így ott, ha már itt tartunk? Vagy mindig így volt?
2020. márc. 2. 22:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyik szülőm ukrán, a másik magyar. Úgyhogy 50-50% vagyok magyar is, ukrán is.
2020. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mindig így volt amúgy igen. Gyerekkoromban is emlékszem volt egy Audi szivar 100unk, az is belekerült 3500 dollárba (az akkor nagyon sok pénz volt), Magyarországra mikor mentünk még csak nem is láttam már olyat, annyira egy elfeledett modell volt. Annyiért sokkal komolyabb autót lehetett venni Európaban.
2020. márc. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!