Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Köze lehet az oktánszámnak...

Köze lehet az oktánszámnak ahhoz, hogy alapjáraton felpörög az autóm motorja?

Figyelt kérdés

Furcsa kérdés, nem trollodok.


Lényeg, adott egy Ford Fiesta mk4 1.3 37kw efi motor. :)


Nem rég lett cserélve alapjárati motor mert sebességet váltottam vagy csupán kinyomtam a kuplungot felpörgött a motor és zavart, ki lett cserélve és jó volt, ez akkor volt amikor itt gyakorin meg facen volt a e10 para és hát mint minden rettegő én is vettem a 100-as benzint. Aztán nem ment mint a rakéta meg a tisztább porlasztás sem látszódott ábrán a fejembe és inkább vettem a e10 azaz 95-ös oktánszámú benyát, nade, azóta ismét csinálja és ismét az alapjárati motor. Ez lenne a harmadik csere 1 éven belül mindezért mert koszolódik és nem megy vissza a mágnes rendesen.


100-as oktánszámú benzinnel ez orvosolva lenne? Ha igen, miért?


Lényegében városba használom a kocsit, tehát érthető a koszolódás, de 2 hónapig nem volt gond , viszont akkor alapjárati motor is új volt plusz 100-as benyát löktem bele '3 ezeré. ( tényleg nem trollkodok csak próbálom viccesen leírni az egyébként engem kimondottan zavaró problémát az autómmal kapcsolatban )


2020. febr. 26. 08:10
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
100%
Se az oktánszámnak se az etanol tartalomnak semmi köze az alapjarati motorohoz
2020. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet a baj?
2020. febr. 26. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:

100-as benzinnel nekem is volt gondom. Valószínűleg oldott fel a több éve letapadt trutymóvól, össze-vissza ingadzott az alpjárat, illetve magasabb is volt a kelleténél. Visszatértem a 95-ös benzinre, 1-2 tank elpöfögése után magához tért. E10 para miatt ajálom az auchan kutakat, ott még mindig E5, csak a matrica 10-es a kútfejen. Ki van téve minden hónapban a vizsgálati jegyzőkönyv, azon látszik, hogy miből mennyi van a benzinben:

[link]

2020. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, sajna vidéki vagyok, 210 km az említett kút. :( azaz Budapest 210km.
2020. febr. 26. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Ennek semmi köze az üzemanyaghoz, motorvezérlés probléma, szerelőhöz kell elvinni, fölösleges itt tippelgetni, találgatni.

Írtad is, hogy az alapjárati motor cserélve lett, annak feladata a megfelelő fordulaton tartás, hideg motornál emeli a fordulatszámot, és ha nem jól működik annak következménye lehet alapjárat ingadozás.

Lehet más a hiba oka, de fölösleges találgatni, keress egy jó szerelőt, aki a motorhoz és az elektronikához is ért

2020. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez tipikus probléma a kis benzines motoroknál, több oka lehet, és nem is olyan egyszerű kideríteni. Alapjárati motor körül lehet a gond, de gyertyakábeleket is meg kéne nézni, illetve lehet, hogy valahol fals levegőt szív.
2020. febr. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ha kicserélem az alapjárati motort jó, kb. 2 hónapig majd ismét lesz egy nemkívánatos tempomatom így.. konkrétan gyorsít is egyenes úton gáz nélkül. Gyalogosok meg azt gondolják ijesztgetem őket a kis p*csköszörűvel.
2020. febr. 26. 10:31
 8/9 A kérdező kommentje:

Jelzem, ezért szeretem a 95-ös Swiftem, nincs benne alapjárati motor. :) 96 után tettek bele. :)


Amúgy a szerelőm jó szerelő, legjobb a városba, legutóbbi alapjárati motort ingyen adta és mondta ha nem változik és felpörög ingyen enyém , de megjavult így kifizettem rá 1 hétre.

2020. febr. 26. 10:34
 9/9 D. Brasco ***** válasza:
100%

Egyebkent en most megmondom mi a baja.......gondolom akkora kartergáza van a kocsinak mont ide dubai,es mint tudjuk ezeknek a visszavezetese ezeknel a regebbi autoknal pontosan a fojtószelep előtt van szinte közvetlenül!Igy aztán hiába cserelgeted az olajos trutymó miatt tönkrement alapjarati motort meg társait...ideig oraig lesz csak jó,mert az alapból fenn álló hibát nem szünteted meg......szóval ok-okozat,vágod?Egyebkent ez tipikus hibája ezeknek a regebbi kisköbcentis benzineseknek........a legegyszerűbben ugy lehet orvosolni ha lehúzod a visszavezető kartergázcsövet aztan euro 6-os modon a szabadba engeded távozni ezeket a gázokat 😀

Csak majd ne lepődj meg hogy lesz olyan büdös az auto körül meg az autoban is hogy megfulladsz!

2020. febr. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!