Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a legkissebb leglassabb...

Mi a legkissebb leglassabb gépjármű?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 19:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Dio-t, Jogot, Polákot nem fikázzuk! a babettával (ha gépjármű lenne) egyetértenék.

15/F

2010. júl. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nem fikáztam egyiket sem, csak azt mondtam, hogy eddig megettem őket Simsonnal :)
2010. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
szintén 15/F
2010. júl. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

imádom az ilyen kemény simósokat/robogóznak, aztán meg ha elütik őket, mert cikáznak meg őrült módra mennek, majd fognak rinyálni...


jah amúgy meg a kispolák az brutálisan tud menni, ha jól van megcsinálva. Olaszban, szerpentinen majdnem minden aláznak az eredeti olasz változatok.

2010. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Mert mi van ha fikázzuk? Te fogsz beleszólni 15 évesen?
2010. júl. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:45nak


lehet hogy a simsonos csodagyereknek és nekem ugyanaz a százalékunk, de én nem az vagyok.


pontozz le és meglátod:)

2010. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Honda dio,yamaha jog??? Te szédűlsz.
2010. júl. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Igen, sok 69-es van.

Am meg nem cikáézok összevissza.


0-60-ig kispolskival nem vered meg a Simsonomat.

Amiről meg te beszélsz az nem polski..

A POLSKI az a LENGYEL FIAT 126.

Az olasz meg simán Fiat 126


És a BIS még 900 köbös vízhűtéses, azt persze, hogy nem hagyom le.

De az olasz és a lengyel 126 nem teljesen ugyanaz

2010. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.sajnálom hogy a kérdésemmel vitát indítottam el,én azt hittem,hogy minden gépjárműnek számít,amit motor hajt.
2010. júl. 25. 16:32
 20/21 anonim ***** válasza:

a) Jármű: közúti szállító- vagy vontató eszköz, ideértve az önjáró vagy vontatott munkagépet is. A mozgáskorlátozottak közlekedésére szolgáló, emberi erővel tolt vagy hajtott kerekes szék és a gépi meghajtású kerekes szék - ha sík úton önerejéből 10 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a gyermekkocsi és a talicska - azonban nem minősül járműnek. Az ilyen eszközökkel közlekedő személyek gyalogosoknak minősülnek.


b) Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban nem minősül gépjárműnek.


c) Gépkocsi: olyan gépjármű, melynek négy vagy több kereke van; a négy kerekű motorkerékpár azonban nem gépkocsi.


d) Személygépkocsi: személyszállítás céljára készült olyan gépkocsi, amelyben - a vezető ülését is beleértve - legfeljebb 9 állandó ülőhely van.


e) Autóbusz: személyszállítás céljára készült, elektromos felsővezetékhez nem kötött olyan gépkocsi, amelyben - a vezető ülését is beleértve - kilencnél több állandó ülőhely van.


f) Trolibusz: elektromos felsővezetékhez kötött gépkocsi.


g) Vontató: pótkocsi vontatására készült, rakfelület nélküli gépkocsi.


h) Nyerges vontató: olyan vontató, amely a rajta levő nyeregszerkezet útján a vontatott félpótkocsi súlyának jelentős részét átveszi.


i) Tehergépkocsi: a személygépkocsit, az autóbuszt, a trolibuszt és a vontatót kivéve minden gépkocsi.


j) Motorkerékpár: olyan gépjármű, amelynek két vagy három kereke van és a tervezési legnagyobb sebessége 45 km/óránál nagyobb, továbbá olyan négy kerekű gépjármű, amelynek saját tömege legfeljebb 550 kg és motorteljesítménye nem haladja meg a 15 kW-ot.


k) Motoros tricikli: olyan teherszállítás céljára szolgáló motorkerékpár, amelynek szimmetrikus elhelyezésű három kereke van.


l) Mezőgazdasági vontató: kerekes vagy lánctalpas kialakítású, legalább két tengellyel rendelkező, pótkocsi vontatására és/vagy mezőgazdasági, erdészeti feladatú berendezések, gépek vontatására, hordozására, tolására, működtetésére alkalmas, 25 km/óra sebességnél gyorsabban haladni képes jármű, mely teher- és személyszállításra is alkalmas lehet.


m) Lassú jármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt és sík úton önerejéből 25 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes.


n) Pótkocsi: olyan jármű, amely gépjárművel, mezőgazdasági vontatóval vagy lassú járművel történő vontatásra készült. A legfeljebb 750 kilogramm megengedett legnagyobb össztömegű pótkocsi: könnyű pótkocsi, az ennél nagyobb össztömegű pótkocsi: nehéz pótkocsi.


o) Félpótkocsi: olyan pótkocsi, amely a vontató nyeregszerkezetére támaszkodik úgy, hogy súlyának jelentős részét a vontató veszi át.


p) Járműszerelvény: gépjárműből, mezőgazdasági vontatóból vagy lassú járműből és hozzákapcsolt pótkocsiból (egyéb vontatmányból) álló, a forgalomban egy vezetővel, egységként résztvevő járműkombináció.


r) Segédmotoros kerékpár: olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm3-t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.


r/1. Kerékpár: olyan két- vagy háromkerekű jármű, amelyet egy vagy két személy emberi ereje, illetőleg legfeljebb 300 W teljesítményű motor hajt. A kerékpáron egy 10 éven aluli gyermek szállítására alkalmas pótülés, illetve kerékpár utánfutó vontatására alkalmas berendezés helyezhető el.


s) Villamos: olyan jármű, amely az úttestbe épített, vasúti pályaként meg nem jelölt sínpályán való közlekedésre szolgál.


sz) Veszélyes anyagot szállító jármű: olyan jármű, amelyet elején és hátulján narancssárga alapszínű, felirat nélküli vagy felirattal ellátott táblával jelöltek meg


t) Sajáttömeg: üzemanyaggal feltöltött és a szükséges tartozékokkal (szerszám, pótkerék stb.) ellátott üres jármű tömege.


u) Össztömeg: a jármű saját tömegének, valamint a rajta levő személyeknek, rakománynak és egyéb tárgyaknak az együttes tömege.


v) Megengedett legnagyobb össztömeg: az illetékes hatóság által meghatározott az a tömeg, amelyet a jármű össztömege nem haladhat meg.


x) Betegszállító gépjármű: külön jogszabály szerint ilyennek megjelölt és üzemeltetett jármű.


z) Tengelyterhelés: a jármű egy-egy tengelyén levő kerekek által a vízszintes talajra átvitt súly.



ajánlom figyelmetekbe a B pontot

2010. aug. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!