Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsókerekes autónál miért...

Hátsókerekes autónál miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Van egy hátsókerék-meghajtású kocsim (BMW E46), és észrevettem már többször is, hogy ha teljesen eltekerem valamelyik oldalra a kormányt, kicsit lejjebb adja a fordulatot és olyan hangja kezd lenni, mint ha le akarna fulladni.

Csak hátsó kerekes kocsinál ez miért fordulhat elő? Első kerekesnél vagy négykerekesnél még megérteném, hogy forgatáskor valami csavarodik/súrlódik és azért, de hátsókerekesnél? Úgy tudom semmi köze nincs a meghajtásnak az első futóműhöz. Vagy tévednék?



2020. jan. 31. 21:12
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Minden, MINDEN szervós autó leejti picit a fordulatot, ha teljesen kitekered a kormányt. A szervószivattyút a motor hajtja, és ilyenkor komoly teljesítmény kell neki.
2020. jan. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

ja, így már értem :)

Először a meghajtásra gondoltam

2020. jan. 31. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Üresben vagy kinyomott kuplunggal is ugyanez történne, pedig akkor nincs kapcsolat a motor és a kerekek között, szóval semmi köze a hajtáslánchoz.
2020. jan. 31. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igen, ezt is észrevettem, a szervóra nem is gondoltam, pedig egyértelmű
2020. jan. 31. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és ne nagyon csináld, mert nem szereti!
2020. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
gondolom, hogy sem a motornak sem a szervónak nem tesz jót, de néha muszály
2020. jan. 31. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A motornak nem tesz rosszat, a szivattyút nyírja rendesen. Illetve a guminak és a kormányösszekötőnek is rossz, ha helyben tekergeted. Ennek ellenére megértelek, aki nagyvárosokban él, vagy jár, és mindig nagyon szűk helyekre kell beállj, ha találsz nagy nehezen parkolóhelyet, akkor úgyis muszáj tekergetned mindenfelé koppanásig.
2020. febr. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#1, Nem, NEMm minden szervós kocsi ejti le a fordulatot, ha koppig kitekered. Csak a mechanikus hajtású szivattyús szervók. Az elektromos (nem elektromos szivattyús, hanem tisztán elektromos) szervók vezérlése már okosabb, végállásban nem próbálja meg tovább tekerni.
2020. febr. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 és 7 vagyok,

Igen, ebben igazad van. És az erős motoroknál sem látsz a fordulaton semmit jó esetben.

2020. febr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!