Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7" széles felnire mehet...

7" széles felnire mehet 195/50-es gumi?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 17:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekem is 15"-ös felnim van ami 7" széles. Sajnos 195-öst lehet csak rárakni. Azért mondom hogy sajnos, mert a hátsó kaszniba nekem beleért kicsit amikor terhelve volt (a 185-ös gumival nem lenne semmi baj), éppen ezért kellett egy pogácsa a felni elé. De amúgy nagyon jó váltás volt, előtte 175/654 R14 volt fent, de a fékhatás / tapadás nálam sokkal jobb lett.


Most 195/50 R15-ös gumi van fent.

2010. júl. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nekem is pont így lenne a váltás, de inkább most mellőzőm. Inkább veszek egy olyan felnit, aminek kedvezőbb az Et-je, de ugyenilyen méretű mint most, csak kicsit peresebb gumival, amivel még lejjebb ülne az autó...
2010. júl. 21. 22:15
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is az ET-vel lehetett a gond, mert túl bent van, de nagyon szép felni én nem bántam meg hogy megvettem :)


Sokan mondták hogy ne vegyek 195/50-es gumit mert rázós lesz, szét megy a futómű, sokat fogyaszt.... Hát ezt mind megcáfolnám, igaz tényleg kicsit rázósabb, jobban megérni az úthibákat, de szerintem egy /50-es gumival még simán el lehet járni. Viszont sokkal jobban fekszik az úton és nálam ahogy írtam a fékhatás sokszorosára nőtt. Igaz előtte ilyen Eco gumi volt fent, aminek amúgy is elég gyenge a tapadása, de ezzel most nagyon jó :))


Milyen autód van amúgy?

És milyen felnit / gumit akarsz akkor most venni? :)

2010. júl. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
F Astra van. Most 6x14-es felni van rajta 175/65 r14-el, az Et-t sajna nem tudom, m egyik felnin sincs feltüntetve, de valószínű elég nagy lehet (40körül, vagy a felett) m elég bent van. Most 6.5 v 7x15-öst akarok 195/50-el, ez átmérőbe 7mm-el kisebb, mint a mostani, csak mivel szélesebb nem tudom milyen et-vel lenne jó, h sehol ne érjen bele a kaszniba, de kintebb is legyen, legalább az ív síkjáig. Valószínű visszateszem a gyári lemezt, azon rajta van minden adat, és majd abból következtetek, h milyen et-vel lenne jó a 6.5x15 v 7x15.
2010. júl. 22. 10:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!