Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Árt az autó fényezésének ha...

Árt az autó fényezésének ha benzin kerül rá?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm azt mondta, hogy az autójára került szennyeződéseket benzinnel távolítja el. Ez nem árt a fényezésnek?
2010. júl. 20. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. Hisz néakolásnál is kerül rá...
2010. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem benzinezem, mert azért hosszútávon marja a lakkot.

De ha egyszer ráfröccsent semmi baj

2010. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
há nemtom, ha koszos a kocsim én vízzel mosom nem benzinnel :D
2010. júl. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

fenyőgyantát például csak a benzin meg a házipálinka szedi le a kocsiról - csak halkan jegyzem meg a vizet ajánló, értetlenkedő kollégának.


a tanksapka környékén előfordul, hogy tartósan benzin éri a fényezést, ott néhány év tartós benzinezés után meglátszik a fényezésen.. de amúgy semmi baja nem lesz tőle...

2010. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Hogyne ártana emberek? Nem igazán látszik ezen a képen, de például aki mindig kifolyatja a benzint tankolásnál az az idő múlásával szépen felhólyagosodik, és rozsdásodik:

[link]

2010. júl. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

19:32


ez egy 20 éves autó...

2010. júl. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

19:32

Badarság!

Ez típushiba az astráknál, minkét sárvédőív, és a tanknyílás körül is rohad. (f eseknél)

Semmi köze hozzá.

Nézd meg a simsonokat....Mindig kifolyik belőle a benzin, akárhogyis tankolsz, főleg ha tele nyomatod, letörlöd, és kész. Egyáltalán nem lesz tőle mattabb a festés.

Ha meg valakinek lemarja a benzin a festéket a kocsijáról, akkor azt alaposan átverte akitől vette, mert csak valami ócska szar festékkel lett festve az a rész.

Ha minőségi festéket használsz nem marja le holmi benzinecske, gázolaj meg mégúgyse. (pl neolux)

2010. júl. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

19:32


Akkor,

Az egy opel,

annak sz*r volt a festéke(főleg a fehér), sokan még azt állítják, hogy ma is rossz minőségű.

A tanksapkán nem csak benzin tud lefolyni, ugyan úgy a zív is, mivel sok tanksapkába megáll az esővíz, mert rpsszul tervezték meg.

És az pár fagyás után le is rohasztja a festéket.


Illetve,

sokan azt hiszik hogy a festés mindent kibír, és képtelenek a töltőcsövet normálisan helyére illeszteni, és párszor körbe b*sszák a tanksapka környékét vele, így megkarcolják a festést,

és bumm, így lessza rohadás.


ÉS HA a festék nem benzin bázisú, se a lakk, akkor miért is oldaná?

igen évek alatt tönkreteszi a fényét, ugyna úgy ahogy a nap, és por is, de ha folyamatosan tisztántartod a kocsid, akkor ilyen nem fog előfordulni.

2010. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1931

én ugyan nem ajánlottam semmit, csak mondtam h vízzel mosom.


fagyanta? az hogy a bánatosba kerül a fényezésre?

2010. júl. 21. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért az hülyeség, hogy abszolút nem árt neki.

A lakkot egy idő alatt leszedi aztán megy a festékre..

Amikor én a Simsonomat újrafestettem, és a tankot csiszoltam, párszor víz helyett benzinbe mártottam a vies csiszolópapírt, megrt kb 5x gyorsabban szedte le a festéket.. Azóta már rendes metálfény van a Simsonon, és mindig le is törlöm, ha véletlenül összebenzinezném.

2010. júl. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!