Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Házi garázst hogy lehetne...

Házi garázst hogy lehetne olcsón építeni?

Figyelt kérdés

udvar van, garázs nincs.


szétlopni nem tudnák, de a szabad ég alatt van


vannak betonoszlopok, amit le tudok ásni,de valami sátor kéne... amiket láttam, és hivatalosak, ilyen 150 ezer ft körül vannak... annyit semmiképpen nem szánok rá.


olcsó kéne, és jó.... akár a betonoszlopaim bevonásával, akár nem, de olcsó legyen, ne ázzon a kocsi, ne essen rá a hó, a hó súlyát megbírja, ennyit szeretnék


2019. dec. 22. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Ugyanebben vagyok, nekem megvannak a faoszlopok meg vettem rá 50 ezer forintért alumínium hullámlemezt barna színben, de az oszlopok borítása a gond, mert olyan kellene ami szép, nem kontármunka. Garázst semmiképp nem lehet megúszni 100 alatt, nekem már ennyibe van és még nincs kész.


Esetleg bontott OSB lapot vegyél vagy vízálló gipszkartont.

2019. dec. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi is OSB lapból csináltunk.
2019. dec. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 150 ehhez kevés lesz. Hiába vannak oszlopok, a tetőt és a hó súlyát is meg kell tartani valaminek, tehát kell egy "tetőszerkezet", és ha lapos teőben gondolkodsz (egyforma magasságú oszlopok) még nagyobb teherbírás kell. Ennyiból még bontott hullámpalából sem biztos hogy kijönne.

Az "olcsó kéne, és jó...." kifejezések ritkán szerepelhetnek egy mondatban.

2019. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ilyet ajánlok, ez nem túl drága.

[link]

2019. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
gipszkarton az nem bírja az esőt
2019. dec. 22. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Írtam hogy vízálló gipszkarton. Az direkt vizes közegben használható. 3-4 ezer között van négyzetméter ára. 15-20 ezerből megvan a gipszkarton. A tetőt miből csinálod?
2019. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

a tetőt gondoltam gipszkartonból.


azt hittem arra érted

2019. dec. 22. 14:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A vízálló gipszkarton nem kültérre való. A vizesblokkban (pl. fürdőszoba) megbírkózik a párával, de a közvetlen vízzel (eső vagy hó), nem tud mit kezdeni. Abból tavaszra vízzáró réteg nélkül nem marad semmi.
2019. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6. te mit számolsz?

Ha 3-4 ezer ft a nm ára , akkor mit fut ki 20 ezer ft?

A 3 oldal majd 30 nm, plusz az ajtó.

2019. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig, ha nincs valahonnan bontott faanyagod, meg tető anyagod puszira, akkor a lemezgarázsok maradnak.
2019. dec. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!