Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki swift ferdehátúnál mi...

Suzuki swift ferdehátúnál mi eheti az akkut? Vagy normális, hogy teljesen lemerül?

Figyelt kérdés

Kb. 20-25 éves autó.

Nyáron lett bele véve új akku.

45Ah-s.

Csak hérvégente használom, de ha 3 hétig nem használom, akkor teljesen le van merülve az akku.

Elvileg nincs benne semmi elektronika, számítógép vagy nyomkövető.

Az akku fel volt töltve és őgy merült le.


Normális, hogy 3 hét alatt totál 0-n van az akku (10,5 Volton), vagy valami eszi az áramot?

Arra tudok gondolni, hogy van benne riasztó csak nem használta az előző tulaj (én meg nem tudok róla) és az fogyaszt valamennyit.

Vagy simán a rádióban az óra ennyit fogyasztana?


Nem volt semmi lámpa vagy hasonló bekapcsolva.

Tudom, hogy a hidegben gyengébb az akku, de szerintem nem kéne teljesen lemerülnie.


2019. dec. 20. 18:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs. Nem normális.

Fogj egy multimétert és mérd meg az akkusarunál, hogy mennyi áramot eszik. Ha szinte 0, akkor az akku lesz a hibás.

Ha jelentős áramfelvétel van, akkor meg kell keresni, hogy mi eszi. Ha ötleted sincs, akkor a biztosítékokon menj végig végig és amelyiken van áramfelvétel, ott lesz a bibi.

2019. dec. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%
Valószínűleg az akku kuka...
2019. dec. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
55%
Töltsd fel es ne kösd be az akkut, csak akkor ha használni akarod ..ha így nem merül le akkor tényleg valami szívja....
2019. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem emlékszem hogy suzukiknál hogy van az akku a motortérben, de nem lehet, hogy rácsukod a tetőt?


Nekem az öreg fordomnál volt olyan, hogy a géptető kicsit hozzáért pozitív saruhoz és leszopkázta.

Érdekesen csinálta, mert nem volt totális zárlat, de annyi kontakt mégis colt, hogy az akkut tönkreb...a

2019. dec. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

az akunak van önkisülése ami kb a kapacitás 0.5-1%-a + az autónak akkor is van minimális áram felvétele ha nem mész vele... óra központizár riasztó, rosszul bekötött autórádió, vagy hangszoró stb stb...


És ha kint áll az autó akkor bizony a hideg is csökkenti a kapacitását.

Ha nagyon ritkán mész vele érdemes levenni az akusarukat, vagy heti egyszer rátölteni egy akutöltövel.

Amugy a 10.5 volt(ha tényleg annyi) már a mélymerülés kategóriája, szinte valószínű hogy halálán van az aksi.

Ha 1 évig folyamatosan igy használtad az autót hogy nem mentél vele és lemerült jópárszor az aksi akkor ne csodálkozz ha kipurcant:)

2019. dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Új az akku. max. fél éves.

Nincs semmi zárlat. Egyrészt mert nem ér hozzá semmi, másrészt mert van rajta egy múanyag fédő fedő.


10,5 volt még nem mélykisülés.

De ha az is lenne, akkor sem menne tönkre 1-2 alkalom miatt.

Eddig ennél az új akkunál ez az első, hogy így lemerült.

A régi is pont e miatt lett kicserélve. Azt ha feltöltöttem és vártam 2 hónapot, utána kb. 5A terhelésnél fél perc után leesett a fesz 12 V-ról kb. 9-9,5 voltra.

Szóval az tényleg szar volt már. Meg az vagy 5-6 éves volt legalább.

2019. dec. 20. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy olyan fogyasztó, amit nem veszel észre. Én kétszer jártam így, az egyik a csomagtér világítás volt (beragadt a kapcsoló), a másik a rádió. Hiába volt kikapcsolva, 10-15 percenként nekiállt keresni a cd-t.
2019. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Maximas ***** válasza:
Attól mert új az akku attól még lehet szar. Próbáld ki úgy, hogy feltöltöd az aksit, ne tedd vissza az autóba csak tedd le valahová. Feltöltés után mérj rá, majd várj egy napot és más nap is mérd meg, hány volt feszültség van rajta. Ha önmagában merül, akkor cellazárlatos az aksi, hiába nem ér hozzá semmi, belülről hibás.
2020. jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jó az akku. Valami eszi. Nem tudom mi, de ki lett mérve.
2020. febr. 2. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!