Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3-4 millió forintból milyen...

3-4 millió forintból milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

A szokásos kliséken túl (megbízható legyen, olcsó szervízelni, stb. stb.) az lenne a fontos hogy:

- sedan vagy városi terepjáró, terepjáró (kombit és csapott hátút nem szeretnék)

- kényelmes legyen (pontosabban: ne tegye tönkre a hátadat pár óra alatt)

- nem kell hogy egy erőgép legyen és 180nál ha padlózód még erőből elforogjon, de azért utasok számától, csomagoktól meg klímától függetlenül ha az ember odalép akkor azért el bírjon indulni közúton és lehessen vele dinamikusan indulni, gyorsulni, előzni, haladni

- de ezeknél is fontosabb hogy legyen karaktere az autónak ne csak valami egy a százból, tucat kinézetű, ízetlen, színtelen, szagtalan verda legyen


Az utolsó miatt sajnos rögtön kiesnek a VW-k és a Skodák amik amúgy minden más tekintetben tökéletesek lennének de valahogy annyira sablon lélektelen gépek hogy nem bírnék minden nap egy olyanba beleülni. Közlekedtem egy időben Passat-okkal, Superb-ekkel, minden nap a szürkeség egy új árnyalata. Csak hogy érthető legyen karakter tekintetében mire gondolok az eddigi saját (nem céges) autóim Golf 3 Cabrio 1.9 TDI, Jeep Compass 2.4 és Mercedes C 220 CDI (ezt adtam el nemrég). Mindegyiket más miatt imádtam és a legjobb lenne ezeknek egy fiatalabb verzióját venni de a VW-nek már nincsen esztétikus cabriója, a relatíve újabb Jeep-ek pont olyan 4 de inkább 5 millió körül kezdődnek, a Mercire meg kis túlzással a gatyámat is ráköltöttem úgyhogy bár mint autó szuper volt de a fenntartás egy rémálom szóval azt sajnos soha többet.


Tudom hogy elég szubjektív szempontok de ha valakinek esetleg kirajzolódott egy autó amikor elolvasta megköszönöm ha megosztja!:)


2019. dec. 10. 21:34
 1/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Jeep wrangler 4.0
2019. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A szerintem ajánlott típusok a mindennapi használtra:

Mitsubishi ASX

Toyota RAV4

HONDA CR-V

és utoljára de nem utolsó sorban a SUZUKI Vitara.

Ezek megbízható, strapabíró viszonylag olcsón fenntartható autók.


Ha ezeknél karakteresebb, izgalmasabb autó kell akkor itt már zsebbenyúlósabb a történet. Lehet, hogy rá kell még áldoznod 1-2 millát a karakter, izgalom és egzotikusabb kinézet oltárára, de pl. karakteres járműből szerintem ezek jöhetnek szóba:

TOYOTA FJ CRUISER

MITSUBISHI PAJERO

PORSCHE CAYENNE

JEEP Wrangler

LEXUS RX

TOYOTA URBAN CRUISER

LEXUS NX

FORD RANGER

AUDI Q3

SUBARU B9 TRIBECA

AUDI Q5

AUDI A8

MAZDA CX-7

BMW X3

SUBARU FORESTER

MITSUBISHI L 200

2019. dec. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%
Ennyiért kapsz új Kiát az alsóbb kategóriákból
2019. dec. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ampera
2019. dec. 11. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Ha városi terepjárót akarsz ennyiért, akkor Dacia Duster.
2019. dec. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg szóba jöhet még a Ssangyong Tivoli, mint ritka nem tucat autó.
2019. dec. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg még:

Toyota Land Cruiser

Toyota Hilux

Mitsubishi Outlander

Nissan Navara


-de ezek már igen nagytestű terepjárók, kevésbé városi terepjárok.


Ami még szóba jöhet kissebb terepjáróként, városi terepjáróként, SUV, crossoverként azok ezek:

Toyota C-HR

Nissan X-Trail

Nissan Juke

2019. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen autó nincs.

Egy suzuki swift automata GLX 4.5M Az még nagyon az autózás alja és nem elégíti ki a kívánságlistád egyetlen sorát sem.

A bolhapiacon valami használt xart rádmelegítenek ennyiért. Imádom, hogy valaki üres zsebbel akar csudaajutót venni. Egy swiftre nem futja, de az igények megvannak.

2019. dec. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Pont azért írtam példákat a karakteres autóra hogy látszódjon, egy 400 ezres 3as golf is kielégítette minden vágyam:) Meg szerintem születtek itt elég jó javaslatok, ezúton is köszönöm mindenkinek, tudom hogy nem kapok ennyiből álomautót de azért biztosan találok olyat ami megfelel.
2019. dec. 16. 20:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!