Most, hogy történik a B jogsi rutin része? Kivisznek a rutinpályára és bizonyos oraszámnál rutinvizsgát kell tenni, majd utána visznek forgalomba?
Már kb. 5-10 éve nincs rutinvizsga.
A rutinfeladatokat (parkolás, megfordulás stb.) a forgalmi vizsga közben, a forgalomban kell bemutatni.
Gyakorlatilag a tanulót már az első órán kilehet vinni a forgalomba, nincs rutin már.
A forgalomba kell megtanulni azokat amit régebben a rutinpályán.
A rutin vizsgát összevonták a forgalmi vizsgával, az tévedés, hogy eltörölték a rutin vizsgát.
Régen valóban más volt a rendszer, a vezetés gyakorlati része rutin pályán kezdődött, ott bóják, műanyag karók között "rutinoztak" a tanulók, majd volt egy "formagyakorlat" vizsga, ha az sikerült, mehettek ki a forgalomba, és a forgalmi vizsgán már nem voltak külön manőverezési gyakorlatok, parkolások.
Tetszik, vagy sem, ez így életszerűtlen volt, bóják közé, zavartalan pályán beállni teljesen más, mint parkoló autók közé, ahol másokra is figyelni kell.
Tehát össze vonták a rutin vizsgát a forgalmi vizsgával, záró vizsga lett, ahol nem csak a vezetés a feladat, de be kell mutatni néhány parkolást, forgalomban megfordulni, szabályosan megállni (technikailag és a szabályokat is betartva)
Az oktatókon múlik, hogy a gyakorlásokat rutin pályán kezdik a tanulókkal, vagy azonnal forgalomban.
A rutin feladatok végre hajtását mikor, és hogyan tanítják, a tanulónak a forgalmi vizsgára kell "készen" lenni.
Vannak oktatók, akiknél a parkolások gyakorlása utolsó leckék egyike, mások sokkal előrébb veszik azt a sorban.
A jobbkezes utcák gyakorlása is lehet az első feladatok között, másik oktatónál meg csak akkor, amikor már a jármű kezelése nem okoz gondot a tanulónak.
Lehetne még sorolni, de ezek részlet kérdések, a forgalmi vizsgáig minden egyes leckét le kell adni a tanulónak, azokat gyakoroltatni, és az is le van írva, hogy a forgalmi vizsgán kb milyen feladatokra kell számítani (sáv váltások, megállás-várakozás, közlekedés, balra kanyarodás egyirányú utcából, két különböző parkolás, megfordulás, stb)
Ezek sorrendje nincs meghatározva, ahogy a vizsga útvonalak sem fixen meghatározhatóak, a vizsgán a tanulónak a szabályokat betartva kell tudni végre hajtani az utasításokat.
A tesztsorban lévő kérdéseknek kategória szerint meg van határozva a számuk, az tehát kizárt, hogy neked három KRESZ-kérdés volt a sorban.
Az 55 kérdésből 10 az "egyéb", (műszaki, fizika), a többi mind a KRESZ-hez kapcsolható, igaz vannak elméleti kérdések is (fogalmak), de abból is max 5.
10 kérdés három pontos, kivétel nélkül KRESZ kérdések, közéjük tartozik a rendőri karjelzések ismerete is.
A "régen minden jobb volt" pedig egy élettani sajátosság, a szép emlékem megmaradnak, a rosszak idővel elhomályosodnak - ez az élet minden területére érvényes, természetes, hogy szeretnek nosztalgiázni az emberek, milyen szép is volt régen, holott inkább csak más volt (mert sajnos a világ valóban változik körülöttünk, és benne mi is, de ez nem egyenlő azzal, hogy most minden rosszabb)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!