Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gépkönyv ACEA A3/B4 olajat ír...

Gépkönyv ACEA A3/B4 olajat ír elő, ACEA A3/B3 került a járgányba. Ez a világvége, szét fog esni a motor?

Figyelt kérdés

2007 Opel Vivaro 2.0 CDTI


Ha jól értem akkor a ACEA A3/B4 egy magasabb minőséget jelent.


Lehet ebből probléma?

Legyen most cserélve vagy maradhat a következőig?



2019. dec. 1. 01:35
 1/6 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy pont a B jelzés vonatkozik a dízel motorokra és az a kisebb érték az előirtnál. Hogy mekkora hibát okoz, vagy okoz e egyátalán ennél a típusnál nem tudom, de Toyotás fórumokon rengeteg tudatlan tette tönkre a kocsiját azzal, hogy nem is nézte az olaj minősítését és a sok szakértő odaír egy hangzatos márkát meg egy vizkozitást és még viták is kialakulnak anélkül, hogy a minősítés szóba kerülne. Ettől eltérni lefele semmiképp nem ajánlot és a hiba amit okozhat jóval meghaladja egy plusz olajcsere árát.
2019. dec. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azonnal cserélném, ezt nem viccből írta elő a gyár. Nem nagy tétel az olajcsere, semmiképp nem kockáztatnék. Az olaj előírt teljesítményszintje nem játék.
2019. dec. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
azt írd le inkább milyen SAE, és milyen betűs rajta az API? Ja, és ki gyártotta az olajat.
2019. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Várj azzal a cserével, nem történik semmi. Egy 2007-es vivaronak nem lesz semmi baja.


Amúgy nézd meg az olajtesztekben az összehasonlító táblázaton mi is a különbség a két olaj minősége között. Meglátod nem készül összedőlni a világ.

2019. dec. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kroon Oil emperol diesel 10W-40 került bele.


ACEA A3/B3

API SL/CF

MB 229.1

VW 501.01/505.00


Gyártó honlapja:

[link]


A kocsiban kb 220eKM van, végig nálunk volt szóval ez ennyi is. Nem tudom hogy ez számít-e ebben a kérdésben.

2019. dec. 1. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon gagyi olaj, nem tudom honnan szedted elő, valami olcsó bevásárlóközpontos lötty lehet az alsó polcról.

Csere, ne várd ki a periódus végét, és ha már úgyis cserélsz akkor önts be valami ismert márkától származó minőségi olajat. Van legalább vagy húsz ismert brand, egyik mellett sem akarok agitálni mert végülis mind jó, lehet lesni az akciókat is, de ilyen noname szemetet nem szabad megvenni.

2019. dec. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!