Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lexus IS 200 vélemények?...

Lexus IS 200 vélemények? Típushibák?

Figyelt kérdés

Tervezek majd venni egy hátsókerekes gépet. Eddig az E36-on gondolkoztam 1.8 IS motorral (sor4 140 le), az álom egy s13-mas 240sx, de az nagyon drága nekem. Aztán eljutottam az IS 200-hoz (sor6 155 le).

Állítólag az E46-os ellen készítették és jobb is lett. Közelebb is áll hozzám mint egy BMW. Elegánsabb, kifinomultabb, jobb híre van. Mit gondoltok jó választás lenne?

Eddig jókat olvastam róla. De hátha vannak itt tulajok, szerelők akik tudnak típushibákat, fontos dolgokat mondani amire figyelni kell.



#Lexus #IS 200
2019. okt. 8. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Lexus, azaz Toyota. Ha van is típushibája, akkor azzal együtt lehet élni. Nincs bajom a BMW-kel, de tény, hogy minden téren jobban járnál azzal a Lexussal. Gondolom azért kell a hátsókerék, hogy néha kicsit tudj funolni, ugye? Ne is tagadd, egyértelmű és nincs is ezzel baj. Úgyhogy nyugodtan válaszd a Lexust, ha megteheted.
2019. okt. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen.

Szeretném megtapasztalni milyen is ez. De nem egy teljesen hülyegyerek autót szeretnék. BMW nem az én stílusom, külsőre szép, a német autókkal sincs bajom, de a belseje nagyon nem tetszik és az E36-ot sajnos mostmár szétcseszik a romák, kicsit hülye érzést is okoz bennen a BMW.

A Lexus meg szerintem igen csak kifinomult. Imádom a Toyotát, így az még1 pozitívum.

Ha jól tudom az A80-as és az AE86-os híres Toyoták fejlesztője fejlesztette az IS 200-at is. Így nem hiszem, hogy rossz lehet, de mindenki hibázhat. Ezért érdekelnek esetleg a típushibái. :)

Igen a hátsókerék elég fontos. Szeretnék vizes úton, hóban kicsit hülyéskedni vele. De szeretnék egy megbízható, komoly, elegáns gépet. Remélem sikerül kifognom egy jót. :)

2019. okt. 8. 08:58
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a negatívuma van talán, hogy még a fent említett német prémiumnál is drágábbak az alkatrészei. Ami nem kevés pénz sajnos.
2019. okt. 8. 08:59
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként ha minden jól megy, én jövőre fogok venni (újonnan) Mazda mx-5-öt. Arra is ránézhetnél. A legújabb 180 lóerős, szintén hátsókerekes és, hogy mennyire eltalált, tökéletes autó a maga kategóriájában, az megkérdőjelezhetetlen.
2019. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%

#4

Egy 18-20 éves és egy új autó teljesen más árkategória. Másrészt egy új autóról, amilyened még nincs hogy tudsz saját véleményt alkotni, honnan ismered a típushibáit?

Én sem kezdek papolni a Maserati Ghibliről, pedig láttam róla youtube videót.


Az IS200 nem rossz, jól lehet vele közlekedni, viszont nem egy aszfaltszaggató. Nem vagyok az a típus aki üveghangon járatja hogy elkaparjon szárazon és menőnek érezhessem magam, nálam csak havazás idején számít hogy hátsókerekes, cserébe viszont mindig kb +10-15% a többfogyasztás egy szintúgy 2 literes, benzines, elsőkerekes autóhoz képest. A váltóáttételek elég rövidre sikeredtek.

A műszerfal középső része nagyon csúnya amikor öregszik/kopik (az összesben).

2 küszöb hátsókerék előtti része hajlamos rozsdásodni.

Előforduló hiba a belső fűtőradiátor és a vízhűtő.


Összességében jó kis gép, az alkatrészek pedig egy kis utánajárással normális áron beszerezhetőek.

2019. okt. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Másrészt egy új autóról, amilyened még nincs hogy tudsz saját véleményt alkotni, honnan ismered a típushibáit?"


Simán. Miért kéne, hogy birtokoljam ahhoz, hogy tudjam milyen? Tekintve, hogy egy híres autóról beszélünk, amit ismer a világ és tudja minden autóguru, hogy milyen. Minden autótesztelő és minden tulaj dicséri. Típushibája? Nincs. Egyedül a második generációs mx-5 rozsdásodott. A többi nem, az újabb meg pláne nem fog.

2019. okt. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!