Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy eléggé lehasznált motorban...

Egy eléggé lehasznált motorban miket kell kicserélni amitől életre kaphat?

Figyelt kérdés
Nem olyan öreg motor, csak futár voltam és az évek alatt leamortizáltam. Gyertyák, lánc...???
2010. júl. 16. 01:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetesen azokat az alkatrészeket amik elkoptak. Ha nem értesz hozzá inkább bízd másra.
2010. júl. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyenge a motorja? Nyomatéktalan? Kevesebbet megy végre?

Mert ha igen, akkor hengerfúrás. Ha ilyen nikoszilos hengered van, akkor ez nem lesz olcsó.

-fúrás

-nikosziloztatás

-új dugó

-gyűrűk

-esetleg csapszegek, vagy nem tudom milyen motorod van...

-ha pedig kopogós, csörgős a hangja, akkor főtengely felújítás is jöhet, ami szintén nem olcsó.

Láncot nem muszáj, max ha nagyon lóg, utánahúzol. Gyertya is csak akkor kell bele új, ha látszik már hogy az elektróda vékony, ill a belső porcelán részéből leégett...

Olajat mindenképpen cserélj, az jót tesz a mozgó alkatrészeknek.

Szűrők, karbi kipucolása.

És még valami:

ha azt akarod, hogy a motorod klafa legyen, ne sajnáld tőle a pénzt, nem azt mondom, hogy mindenből újat, de amit cserélni kell az cseréld, és ne sóherkodj pár ezer forinton, ha már belevágtál.

2010. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fú köszönöm!
2010. júl. 16. 23:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!