Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szikra jön ki a kipufogóból,...

Szikra jön ki a kipufogóból, miért?

Figyelt kérdés

Van egy VW golf 4 1.9tdi-m. Előző tulaj kiszedte a katalizátort nem is foglalkoztam vele és arra lettem figyelmes, hogy autópályán nagy sebességnél gázadás mellett illetve motorféknél szikra jön ki a kipufogóból. Megálltam megnéztem nyomtam neki gázt és akk is 1-2 alkalommal jött belőlle.

Lehetséges, hogy a katalizátor hiánya okozza?

Köszi az ÉRTELMES válaszokat!


2019. szept. 30. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk bennem az a kérdés merül fel első sorban hogy honnan látod a "szikrát" ami jön a kipufogóból amikor mész az autópályán.

Tehát az akkor konkrétan egy lángcsóva ha elölről is látod.

Más, akár lehet a kiszedett katalizátor miatt, ugyanakkor a kipufogó akkor szokott tüzet okádni ha nem megfelelő az égés a hengerben (túl sok a nafta), és az üzemanyag egy része a kipufogóban ég el.

Tehát könnyen lehet hogy kicsit okoskodtak az adagolórendszerrel is.

2019. szept. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tükörből látom a szikrát!

Igen ezt tudom viszont dizel autókra ez nem jellemző én úgy tudom.

2019. szept. 30. 22:14
 3/5 D. Brasco ***** válasza:
31%
Biztosan azért jön a szikra mert meg lett csipszelve,illetve a szmókendsárm matrica miatt
2019. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szmókencsárm matrica +1. Majdnem biztos hogy attól van.
2019. szept. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De, főleg a dízelekre jellemző. A benzinesnek nincs adagolója amit tudna a nagyérdemű állítgatni.
2019. szept. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!