Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért írja ki az rendszámlekér...

Miért írja ki az rendszámlekérdezős oldal hogy "ilyen rendszámot nem helyeztek forgalomba Magyarországon" amikor a használtautóról képem is van ilyen rendszámú autóval?

Figyelt kérdés
Mint ahogy a kérdésben is szerepel egy ilyen jellegű problémám van. Ugye január elseje óta működik ez az egész rendszám lekérdezős oldal ami egész jól működik. És akkor rátérnék a lényegre. Júliusban volt egy autó ami akkor még forgalomba volt helyezve (újonnan igazából drága autó volt, akkor meg szinte ingyen hirdette, de nem egy baja volt az autónak). Ekkor viszont még le tudtam kérdezni a rendszámát (le is mentettem a pdf-et), viszont most a napokban is próbáltam és azt írta, hogy "ilyen rendszámot nem helyeztek forgalomba Magyarországon" (pedig nyilván igen mert ugye képem is van róla). Az autó a szinte kutyának se kellett, mert hiába volt szinte ingyen, azért rendbe rakni nem kis pénz lett volna. Az lenne a kérdésem, hogy akkor most ma lehet azzal az autóval? Esetleg bezúzták (ideiglenesen nem vonták ki a forgalomból, mert attól még le tudnám kérdezni a rendszámát)? Válaszaitokat előre is köszönöm!

#autó #használt autó #SZÜF #rendszámlekérdezés #használtautóhirdetés #milettvele
2019. szept. 13. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amit végleg kivontak a forgalomból arra ezt írja ki.


Én is le akartam kérdezni a régi autómat amit 3 éve eladtam és ugyan ezt írta ki rá.

2019. szept. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És nem tudod mi lett a volt autód sorsa? Mert engem az érdekel, hogy mi lett az autóval, ahogy írtam, bezűzták vagy mi? Mert én nem látom értelmét egy autó kivonását végleg a forgalomból, úgy hogyha pl. az autó marad a gazdájánál.
2019. szept. 13. 17:59
 3/6 anonim válasza:
100%

Három dolgot ír ki a kereső amikor nincs találat.


1. "A rendszám nem került kiadásra Magyarországon".

Ez azt jelenti, hogy vagy olyan régen (több, mint 10 éve) kivonták már, hogy a rendszámát törölték a nyilvántartásból, vagy új rendszámot kapott és az adatait arra vitték át.


2. "A megadott rendszámhoz nem tartozik jármű." Ezesetben vagy külföldre került az autó, vagy baleset esetén műszaki tk-nak nyilvántották és azért vonták ki, vagy céges jármű volt és úgy vonták ki végleg (mivel csak magánszemélynek kötelező bontási igazolás), vagy lopott volt és nem került elő de már nem is keresik. Ezek a lehetőségek vannak.


3. "A jármű kérelemre, bontási átvételi igazolással véglegesen kivonva."

Ezt pedig szerintem nem kell magyarázni, mivel akkor egyértelmű volna.

2019. szept. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az lenne még a kérdésem, hogy az új rendszámot nem kéne valahol feltüntetni-e az oldalnak?
2019. szept. 16. 16:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, az oldal csak a létező rendszámokról ad infot, a jármű esetleges utóéletéről nem.
2019. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vannak applikáciok meg magyar weboldalak,ahol lekrédezheted az autood elő életét,mikor volt a müszaki,szerviz
2021. júl. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!