Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miután gyújtást adok az...

Miután gyújtást adok az autóra, van értelme várni míg kialszanak a visszajelző lámpák vagy abban a pillanatban indíthatom is a kocsit?

Figyelt kérdés

Nem tudom végez e az autó ilyenkor valamilyen ellenőrzést, van e bármi értelme várni pár másodpercet vagy az hogy ráadom a gyújtást a kocsira annyit tesz mintha egy kapcsolót megnyomnék és csak összekapcsolom az áramkört és már mehet is az indítás?

Van ABS, légzsák stb lámpák amík pár másodperc után kialszanak és én azután szoktam csak indítani. Van bármi értelme ennek vagy hanyagolhatom és indíthatok azonnal miután bedugtam és elfordítottam a kulcsot?



2019. aug. 26. 10:18
 1/6 anonim válasza:
Nyugodtan el lehet indítani előtte is, az autó diagnosztikája semmilyen munkát nem végez, csupán megfigyel! Ha valami gond van, akkor az járó motornál a mérvadó!
2019. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy gyors öndiagnosztika az autó részéről, ha ráindítasz akkor is elvégzi és indítás után fog majd kialudni minden legfeljebb ami nem is probléma. Persze sokan mondják hogy érdemes ezt végigvárni ameddig minden kialszik, de egyébként ha probléma van akkor járó motornál is ad visszajelzést. Viszont nekem a G astrámnál érdemes kivárni mire minden kialszik mert ha indítom a motort akkor tárolt hibát jelző lámpa kialszik ugyan de ha nem indítom el csak gyújtáson van akkor nem alszik ki és ez jelzi azt hogy hibát tárolt el amit ki kell olvastatni.

Szóval emiatt érdemes időnként megvárni mire kiaszik minden azt a pár másodpercet néha ki lehet bírni én szerintem.

Ha dízeled van és hideg van kint tehát már kell izzítania a gépnek akkor kell megvárni mire az a kukac jel kialszik és úgy indítani.

Persze indíthatsz rögtön akkor is ha még nem alszik ki, de nehezebben fog beindulni amivel csak gyilkolod az akkut hidegben.

2019. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 D. Brasco ***** válasza:
46%
Erdemes megvárni tekintve higy a gyujtas raadasanal nem csak izzok kezdenek el vilagitani hanem pl elkezd dolgozni az üzemanyag pumpa stb stb...ha dizel es hideg van akkor izzit és tarsai....szoval szerintem nem halsz bele abba a max 5 masodpercbe
2019. aug. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidegindításnál mindig várok 4-5 mp-t. Van ideje a pumpának felszívni a benzint, könnyebben indul az autó, ahogy észrevettem. Sokadik indításnál már egyből tekerem rá.
2019. aug. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gombbal indul az autóm, nem kulccsal. Így nincs igazán ráhatásom arra, hogy gyújtás ráadása után mennyit vár. Megnyomom a gombot és onnantól automatikus folyamat a motorindítás.

Azt veszem észre, hogy nem igazán várja meg míg kialszanak a lámpák. Megnyomom a gombot és szinte azonnal teker is az önindító. Hozzá teszem dízelem van és hideg időben is így csinálja, de akkor is rögtön indul. Nem hiszem hogy ez probléma lenne, különben nem így írták volna meg a start szoftvert.

Kulcsos indítású autónál én is várni szoktam megszokásból. De valószínűleg tényleg nincs jelentősége.

2019. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Volt Laguna II 19Dci,ha beraktam a kártyát ott is megvártam,hogy elaludjon a visszajelző lámpák aztán start.Télen az izzítás a leghidegebben sem tartott kb 2mp-nél.
2019. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!