Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha egy autóval...

Mi történik ha egy autóval gyújtás nélkül sebességbe gurul?

Figyelt kérdés
Hogy ha mondjuk megyek 100 km/h-val egy lejtőn lefele mondjuk és leállítom a motort és sebességbe hagyom olyankor történik valami károsodás a motoron? Katalizátorba benzin kerül vagy valami?

#autó #gáz #sebesség #motor #váltó #gurulás #gyorsuláslejtőnlefele
2019. aug. 25. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
Ilyet semmiképp se csinálj, mert elég veszélyes, hogy se a féket, se a motorféket nem tudod használni.
2019. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

miért állítanád le?

motorfék üzemben akkor sincs befecskendezés, ha rajta van a gyújtás.

2019. aug. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
A motor kompressziója, azaz a motorfék fogja lassítani az autót, majd megáll. Benzin nem fog sehova kerülni, mert gyújtás nélkül nincs befecskendezés még akkor se ha taposod a gázpedált. Hacsak nem valami ős régi mechanikus karburátoros autóról van szó. A féket ugyanúgy tudod használni, annyi különbséggel, hogy nem lesz rásegítés, azaz erősebben kell taposni.
2019. aug. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
bekapcsol a kormányzár aztán egyenesen mész tovább a kanyarban
2019. aug. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

Semmi nem történik.

Motorfékkel lassul az autó, bár ha nagyon nagy lejtő, akkor gyorsulhat is. Üzemanyag nem kerül a motorba, mert sem az üa szivattyú, sem az injektor nem üzemel lekapcsolt gyújtásnál.


Értelme mondjuk nincs, mert ahogy írták motorfékezéskor amúgy sincs befecskendezés.

2019. aug. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

#3 tévedsz, lesz rásegítés, mert a szívócsőben vákuum van mert a motor forog és a fojtószelep zárva, és így a vákuumdobban is lesz vákuum.

Akkor lenne kétlábas a fék, ha kivenné üresbe.

2019. aug. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
5-6 válasz a jó
2019. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

# 6!

Erre reflektáltam: " se a féket, se a motorféket nem tudod használni."

Ezek szerint tévednék?! Mért ne tudná használni?

Igenis tudja használni a féket. Nálam a generátor végén van a vákuumszivattyú. A kerekeken keresztül valóban ez is hajtva van. Egyszer szőlőhegyről lassú tempóban gurultam le úgy hogy nem indítottam be a motort, de sebességben hagytam, hogy ne lendüljön be túlságosan az autó. Néha lábfékkel is be kellett segíteni. Nagyon kemény volt a pedál és taposni kellett rendesen. Aztán a végén beindítottam a motort, a pedál hirtelen beesett és meg az eddigi fékerővel olyat fékeztem hogy majdnem kiestem a szélvédőn. De nyilván tévedek és ez csak érzéki csalódás volt. Rendben.

2019. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

#4!

Azt írta, hogy leállította a motort, nem pedig azt, hogy kivette a kulcsot. ;)

2019. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz történik, mintha beindított motorral gurulnál lefele motorfékkel. Ugyanis az elektronika ilyenkor nem ad üzemanyagot a motornak, gyakorlatilag olyan, mintha le lenne állítva a motor. Persze mindent összevetve nagyon nem egészséges a gyújtást levenni menet közben.
2019. aug. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!