Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen alternatív módon...

Milyen alternatív módon tudnám megoldani hogy az autómban klíma helyett legyen hűtés?

Figyelt kérdés
Van egy 1998as astra g amiben sajnos nincs klíma és elég költséges lenne beépíttetni egyet. Viszont valahogy muszály lenne valahogy hűteni főleg nyáron. Esetleg valami megoldás volna erre a lehúzott ablakon kívül?

2019. aug. 10. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jégakku a levegőbeszívónál. Vagy ahol fújja ki a levegőt.
2019. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Indulás előtt belapátolsz az utastérbe 50 kiló jeget.
2019. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Nincs rá megoldás. Sem a jégakku, sem a Peltier-elemes szivargyújtós hűtőberendezés, sem más házi vajákolás nem tudja érdemben csökkenteni az utastéri levegő hőmérsékletét és páratartalmát. Nem, akkor sem, ha a szomszéd Okos Jóska próbálta mán osztán neki jaó vót.
2019. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
eladod és veszel egy ugyanolyant klímával.
2019. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban! :D Ugyanez a szitu nálam is.

Nekem a lehúzott ablak a legjobb megoldás. Meg ha bekapcsolod a ventilátort, amikor már nem meleget fúj, akkor egész tűrhető. Ja és igyekezz mindig árnyékba parkolni, vagy legalább olyan helyre, ahol a legnagyobb melegben nem telibe süti a nap az autót.

2019. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

ma 13:48

Legjobb megoldás. Nem szarakodsz a klíma nélküli kocsival, hanem veszel klímásat helyette.

2019. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak városban necces klíma nélkül...


Amúgy meg néha rossz is tud lenni.

Saját autómban nincs, de cégesben van.


Volt amikor mentem fuvarozni, klímát benyomtam jó hidegre majd amikor megérkeztem fél órát kellett kint állnom a napon kb.

Úgy leizzadtam a klímás kocsi után a napon, hogy azt hitték most másztam ki a kádból!


Na ilyen nem fordul elő veled klíma nélküli kocsiban :)


Régen is kibírták az emberek, most is ki lehet bírni csak már manapság el vannak kényelmesedve az emberek...


Leírták előttem már az árnyékban parkolást, menet közben lehúzott ablakot illetve ventillátor bekapcsolását...


Én még amit ajánlani tudok az a kívülre tehető napellenző ha mindenképpen napon kell megállnod!


Illetve vigyél magaddal egy hűtőtáskát benne pár jégakkuval, 2 db fél literes jól lehűtött vízzel illetve 2db fél liter vizet (ebbe kevesebbet tölts kicsit) totálisan jéggé fagyasztva.


Ezzel tudod magad hűteni belülről :)

A jéggé fagyasztott víz azért kell mert amikor már elfogyott vagy megmelegedett a hideg víz addigra a jég meg már kezd kellően kiolvadni és lesz jóóóó hideg iható vized.

2019. aug. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Eladod, klímás autót veszel.

Árnyékban parkolsz, ha nem megoldható, résnyire nyitva hagyod az ablakot, letakarod a szélvédőt, hogy direktben ne süsse a nap az üléseket, műszerfalat, ezzel nagyon sokat lehet tenni. Tetetsz hővédő fóliázást az ablakokra. Menet közben az ellentétes oldali ablakot lehúzod, hogy legyen egy kis légmozgás stb stb.

Apróságok, de rendes klíma nélkül ezekkel sem mész sokra. Pláne ilyen 35 fokos melegben

2019. aug. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj el kohásznak. Amikor meló uán beszállsz a kocsiba, valósággal hűvösnek fogod érezni az 50 fokot.
2019. aug. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!