Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 98 szeptemberi renault...

Van egy 98 szeptemberi renault meganeom! Hátul a rendszámtáblán a felső piros az alsó matrica sárga. Melyik mit jelent?

Figyelt kérdés
Idén februárba vizsgáztattam. Tavaly felsö piros alsó zöld volt
2010. júl. 11. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

A sárga a műszaki vizsga érvényességi idejét jelentő szín.

a piros a zöldkártya értékét jelenti azt hogy füstöl mint atom

2010. júl. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fustol mint az atom? Hol? Katalizatoros. Tegnap M0-on latam egy 2utemu wartburgot zold sarga matricaval. Mellesleg apam ford escordjan is ugyanez a matrica felallas. Elottem 1hetel muszakiztata. Es egyik kocsi se fustol. Telorol irtam azert nincs ekezett!
2010. júl. 12. 01:15
 3/5 A kérdező kommentje:
rosszul írtam! Felső sárga alsó piros!
2010. júl. 12. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:
ha fordítva írtad akkor nem füstöl
2010. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

figyi igazából nem lehet tudni te mibe tartozol mert pont 2010 ben változtatták meg és te a határon vagy


A közlekedési hatóság honlapján olvasható tájékozató szerint a következők szerint kell eljárni:


A műszaki és a zöldkártya érvényessége is 2010 január elseje után jár le, de a zöldkártya előbb – a zöldkártya érvényessége kitolódik a műszaki érvényességéig;

A műszaki és a zöldkártya érvényessége is 2010 január elseje után jár le, de a zöldkártya utóbb – a zöldkártya érvényessége megrövidül a műszaki érvényességéig;

A műszaki vizsga 2010 január 1 előtt megtörtént, a zöldkártya érvényessége azonban lejár 2010-ben – a zöldkártya érvényessége kitolódik a műszaki érvényességéig


Eztek szerint mivel te 2010 januárja után műszakiztattad így mindenképpen a zöldkártyát is akkor csinálták mivel ugye megrövidült.

Ebben az esetben te már az új rendszer szerint kaptál plakettet. Abban viszont nincs sárga.

Így mégis csak pirosat kaptál



A 2010. január 1-től érvényes rendszer más határokkal dolgozik, és ismét négy kategóriát ismer:


Fekete színű plakett - korszerűtlen, nem környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 0, 1, 3.

Piros színű plakett - korszerűtlen, kevésbé környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 2.

Kék színű plakett - korszerű, környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 4, 6, 7, 8.

Zöld színű plakett - korszerű, kiemelten környezetbarát járművek, amelynek a környezetvédelmi osztályba sorolása: 9 és az e fölöttiek.

2010. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!