Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okoskerék hiba jelei?

Okoskerék hiba jelei?

Figyelt kérdés
Renault megane 2-es olyan 1200-1300-as fordulatnál úgy 15 kilóméterenként egyszer 4-5 másodpercig kerregő hang, eléggé hangos,okoskerék hiba lehet?

2019. júl. 28. 05:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nem mondom száz százalákra de lehet hogy megvan a hiba,

bütyköstengely állító vezérlőszelepet alulról kifuvattam kompresszorral és a vezérlőszelep tetelyénél a müanyag részen ahol az áramcsatlakozás van,ott nyomta kifelé az olajat.,lehet hogy zárlatos

[link]

2019. júl. 29. 15:22
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét,

végül a csatlakozokat is meg kellet tisztitani és jó lett,ami a motorblokkra mentek rá,be voltak olajosodva.

2019. aug. 2. 15:08
 13/17 A kérdező kommentje:
Esetleg még annnyi hogy féktárcsa tisztító spray-vel kell megtisztitani a beolajosodott csatlakozokat és nyomtatott áramköröket,mert nagyon jó zsiróldó és gyorsan elpárolog, az autóvillamosági szerelőm is ezt javasolta,bevált,.
2019. aug. 4. 13:50
 14/17 A kérdező kommentje:
1500-as fordulatnál volt a kerregés,csak elősször rosszul olvastam le a fordulatszám mérőt,mert ugye ennél a fordulatnál kapcsol be a forgattyustengely hidraulikus szelepe,ekkor ad neki áramot.
2019. aug. 4. 13:52
 15/17 anonim ***** válasza:

Na, van még egy pár tapasztalat Megane 2 2004-es benzines 113 lóerős

a hidegindításkor jelentkező kerregés mi lehet,nekem a 4 gyútótrafoból kettő zárlatos volt, és az Üzemanyagszivattyú elereszti a nyomást,megy az autó,de ha leállitom 8 óra állás alatt már annyi nyomást elereszt a Üzemanyagszivattyú hogy indításkor kerregő hangja van a motornak 1-2 másodpercig,mire feltudja termelni a szükséges benzinnyomást és akkor teljesen elcsöndesül,melegen indításkor csöndesen indít,ugye mert akkor nem kell neki dús keverék,csak hidegindításkor csinálja és akkor is csak az első indításkor,elindítom kerreg a motor 1-2 másodpercig,utána elcsöndesül,leállítom, újra elindítom azonnal második indításkor már nem kerreg,hiba :az üzemi nyomást ami 3,5-4 bár elereszti az üzemanyag szivattyú,másik Üzemanyagszivattyú kell.

okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az üzemanyagszivattyút valószinű hogy a 95 benzinből kicsapódó adalékanyag dugította el,vettem a benzinbe MANNOL Injector Cleaner 9957 - 50 liter benzinhez kell hozzá tenni,az injektor tisztító teljesen helyre hozta az üzemanyag szivattyút,már nem kerreg az autó hidegindításkor,ha már nagy a dugulás az üzemanyag rendszerben a lerakodások miatt,meleg motor indításakor is kerreghet a motor,az üzemanyag hiány miatt,


én úgy csináltam 30 liter benzin volt a tankban,és 20 liter benzint tankoltam kannába, a kannába beleöntöttem az injektortisztítót alaposan összeráztam a benzint és az injektortisztítót,és így öntöttem bele a tankba, összesen 2 darab MANNOL Injector Cleaner 9957 használtam fel,mire jó lett az üzemanyagszivattyú,hígabbra ne keverjétek be mert nem fogja kifejteni a hatását.

nov. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Màr csak 100- as benzint tankolok,kábé egy évig nem romlik meg,a 95- ös még pàr hónap után megromlik
nov. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!