Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mennyire jó vétel...

Szerintetek mennyire jó vétel egy olyan 7-8 millió körüli 2012 es évjáratú hetes BMW vagy Audi A8? Kérhetem, hogy indokold a válaszod?

Figyelt kérdés

Például [link]


[link]


Várhatóan mennyit kellene költeni rájuk évente összesen? Mennyibe kerülne bennük egy nagyobb javítás? Mennyire megbízhatóak ha bennük van 200.000 kilométer? Mekkora tekintélye van ezeknek a felső kategóriás kocsiknak?



2019. júl. 25. 17:32
1 2
 1/12 Beviz Elek ***** válasza:
86%
Nem annak való aki a pénzen gondolkodik.
2019. júl. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ilyen kommentek, hogy nem annak valók aki a pénzen gondolkodik nem kellenek. Aki ilyet akar írni ne is írjon. Leírtam, hogy mikre kell válaszolni.
2019. júl. 25. 17:38
 3/12 Beviz Elek ***** válasza:
79%

-egyáltalán nem

-kérheted

-nem lehet előre megmondani

-nem km-t veszünk hanem állapotot

-7/10

2019. júl. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem annak való aki a pénzen gondolkodik.

Egyébként a kettő közül a BMW-t venném meg (pedig Audis vagyok) a V6 TDI egy betegágy.

2019. júl. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ezek így 200.000 kilométeresen mennyire megbízhatóak? Igazából az érdekel, hogyha megvesz valaki egy ilyen kocsit akkor ha megszívja lazán rákölthet egy-kétmilliót is ha valami nagyobb szervizelés kell neki?
2019. júl. 25. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Igen
2019. júl. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Várhatóan mennyit kellene költeni rájuk évente összesen?

Kristálygömb a szervízben.


Mennyibe kerülne bennük egy nagyobb javítás?

Legyen zsebben pár misi amire nincs szükség.



Mennyire megbízhatóak ha bennük van 200.000 kilométer?

Régi csúcsmodell és megbízhatóság? Minél bonyolultabb valami annál több a hibalehetőség.


Mekkora tekintélye van ezeknek a felső kategóriás kocsiknak?

Az emberek 99,9%-a tesz rá amgasról ki mivel közlekedik, sőt még a típusjelzés semmi biztos hogy tudatosul bennük, max ha szabálytalankodik, akkor a sima bunko és paraszt helyett ajudis/béjemvés bunkó/paraszt lesz.

2019. júl. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Az a baj, hogy nem egy nagyobb szervíre költhetsz rá 1-2 milliót, hanem annyit szinte biztos rá kell költeni akkor is ha nincs nagyobb baja! Ezeket a top prémiumokat azért adják el 7-8 évesen mert ekkor jönnek a brutális költségek.


Az A8-ban egy váltó felújítás 1,5 misi. A légrugók dettó. A turbó 7-800e. A porlasztók 200 / db és 6 van... És a végtelenségig lehetne sorolni. Bármihez kell nyúlni az szinte biztos misi felett lesz. És biztos lehetsz benne, hogy kell majd mindhez nyúlni. Vagy lehet vinni a sarki Józsihoz mert ő már a rendszerváltás előtt is zsigulikat bütykölt aztán megoldja okosba - csak olyan is lesz.


Presztizse az ilyen autóknak csak olyanok között van akik totálisan nem abban a körben mozognak, ahol a presztizs számít. Egy új Mondeo-t is többre néz az elit, mint egy 7-8 éves bömöst.

2019. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig aki ilyet akar, az ne a fillérb/száson gondolkozzon.

Ezekre kell költeni bőven, ha nincs komolyabb baja akkor is. Nézd meg mennyi egy vezérlés, egy féktárcsa/betét szett stb csak anyagáron, vagy éppen egy garnitúra gumi...


Ha lenne egyben 7-8 millióm nem ilyeneken gondolkoznék, hanem eggyel kisebb kategóriában sokkal jobb feltételekkel

2019. júl. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a kettő közül a BMW-t venném meg (pedig Audis vagyok) a V6 TDI egy betegágy."


Annyira nem lehetsz nagy Audis, mert akkor nem írnál ilyet, hanem tudnád, hogy a 3.0 TDI az egyik legjobb dízelmotor a piacon (a BMW 3 literes sem rossz), persze egy V6-nak megfelelő fenntartási költséggel.

Én az Audit javaslom. Hogy miért? Nekem egy 2012-es A6 Avantom van. Az új Audik mellett sem tűnik idősnek, nagyon időtálló forma, a belső ergonómia tökéletes, minden át van gondolva. A motorja is nagyon jó, az enyémben lassan 350 ezer km van, még hibátlan. Légrugós, adaptív futómű van alatt, szintén hibátlan. Ez már nem a kezdetleges, régi Allroadokból származó légrugó, ami 2 évente tönkrement. Tekintély? Ki mennyit lát bele, engem kimondottan zavar, mert sokan kinéznek miatta, drága autónak tűnik, és ezt nem szeretem.

2019. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!