Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Lehet hogy sosem lesz így...

Lehet hogy sosem lesz így normális kapcsolatom?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok, sosem volt még normális kapcsolatom, amivel nem is lenne feltétlenül probléma, nem a korom miatt érzem gáznak hogy nem jött még össze, szimplán néha nagyon hiányzik az, hogy legyen valakim akivel szeretjük egymást, szorongásos beteg vagyok, emelett szerintem elég depresszios is, nagyon kevés olyan nap van amikor tényleg ugy kelek fel hogy bármennyi motivációm is lenne akármihez, persze ettől függetlenül próbálom élni az életemet, a lehető legnormálisabban, de a folyamatos szorongás miatt elég sok barátomat is elveszítettem, ami persze érthető.

Jártam pszichiáterhez, de azon kívül hogy felír pár gyógyszert, ami hozzáteszem túl sokat nem segített, nem nagyon tudott mit csinálni, barátok előtt mindig jókedvűnek tűnök, nem igazán beszélek nekik a problémáimról, ha beszélnék se valószínű hogy érdekelné őket különösebben.

Elég szar, hogy beszélni se tudok erről senkivel, párkapcsolat terén pedig emiatt teljesen korlátolt vagyok, alig van önbizalmam, próbálkozom élőbe is ha van lehetőségem, néhány társkeresőt is megpróbáltam, de nem akar összejönni.


Törődjek bele, hogy én egyedül fogok maradni, és ne is erőltessem?

Persze ez is egy megoldás, csak ahogy telik az idő, egyre inkább érzem hogy mennyire szar a magány, van esetleg valaki hasonló helyzetben? És ha igen, ti hogyan élitek ezt meg?



2021. dec. 9. 22:34
 1/3 anonim válasza:

Nos én a depressziómat/szorongásomat már évek óta cipelem. Konkrétan gimi óta. Ugyan ez a séma. A haverjaim előtt (már amikor találkozom velük) igyekszem nem kimutatni mennyire egyedül és szarul érzem magam. Úgy érzem tudom hová rakni ezeket a dolgokat, tudom kezelni és nem szorulok külső segítségre. A meglátásom az, hogy egy kapcsolat nem feltétlenül azon fog mulni, hogy depressziós vagy e vagy sem. Volt már egy jó pár kapcsolatom. Voltak hosszabbak, rövidebbek, jobbak, rosszabbak. A szorongásom soha nem tudott gátolni ilyen téren. Mindig a kisugárzás volt a lényeg. A normálisabb réteg körében az számít, hogy milyen a kisugárzásod. Mennyire tudod megfogni az adott illetőt. A társkeresés egyébként egy rohadt nagy lutri. Majdnem mint a lottó. Kifoghatsz egy nagyon jót akivel sokáig együtt lehetsz (esetleg életed végéig ha olyan), vagy kifoghatsz egy mocskosul rosszat. Ha idősebb leszel és gyűjtessz még néhány fontos tapasztalatot be fogod látni, hogy így van. Én azt tanácsolnám, hogy adj időt magadnak. Keress hobbit, járj ez szórakozóhelyekre vagy kocsmázni a haverokkal, mellette ismerkedj tinderen vagy badoon. Előbb utóbb úgyis összejön valami. Csak rohadt nagy szerencse kell hozzá.


24/F

2021. dec. 9. 22:44
 2/3 anonim válasza:
18 évesen nem kéne magadat leírni. És ne pszichiáterhez járj, hanem pszichológushoz, nem kell 18 éves korban pszichiátriai gyógyszert szedni, ha képes vagy élni az életedet, hanem fokozatosan, lassan abbahagyni.
2021. dec. 10. 00:16
 3/3 anonim válasza:
Igen 18 évesen már lekéstél mindenről.
2021. dec. 10. 07:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!