Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Valaki beszélgetni? 25L

Valaki beszélgetni? 25L

Figyelt kérdés

Igazából 24+L is lehet


F


2022. máj. 8. 10:38
1 2
 11/15 anonim válasza:

Én értem, de... megérteni nem fogom.

Te viszont képtelen vagy normálisan kérdezni.

Amikor felteszel egy kérdést, majd a kérdőjel után odabiggyesztesz egy nemet és egy életkort, az a kérdező korára szokott jelzés lenni a konvenciók szerint. Ha adott paraméterekkel rendelkező nőt/lányt keresel, azt a kérdés szövegébe írd, ne utána!

Másik dolog, hogy elég debil dolog egy adott évet megjelölni cél"tartománynak". Nincs értelme, és nem is szokás, ezért sem merült fel senkiben, hogy az nem a te nemed és korod. A leírásból már rá lehet jönni, de azt meg sokan nem olvassák el (a kanos farokverőket meg pont, hogy a leírás nem érdekli, ezért is kaptál annyi levelet tőlük), illetve megtévesztő a fentebb említett okok miatt.

2022. máj. 27. 12:58
 12/15 A kérdező kommentje:

Elnézést ha nem ismertem az itteni szokásokat. Van erről valami összefoglaló oldal, csak nehogy beleszaladjak más ilyen dologba, mint például most, hogy a kérdőjel után nem a vágyott kor és nem volt, hanem oda a sajátot kell írni

Amúgy a kérdés szövegébe beleirtam, az pontosítást is adhatott volna, hogy 24+ is kiegyezek. És akár össze is lehetett volna rakni a kettőt egy gondolattá. Sajnos sokan a cím és az általad említett szokás alapján már irtak is. Örülök hogy képet itt nem lehet küldeni mert biztosan kaptam volna pár dickpic-et.

A másik szintén szokás dolgot a kérdés szövegében egyik oldalról zárt intervallumra cseréltem. A 24+ az miért nem jó? Ha nem olvassa senki, akkor minek van?

Megmondom őszintén, ez a kérdés elmegy egy tesztnek, egy szövegértési tesztnek is.

Nem igazán látom be, hogy valakinek az utolsó F betű hogyhogy nem nyújt megvilágosodást, ha már az előtte lévő mondatot nem sikerült megértenie.

A címet értem hogy szembemegy a szokásokkal, de a többi? Nem volt hosszú, meg nem volt tekervényes körmondatos. Semmi extra. Csak két mondat.

Meg kell kérdezzem, hogy a gyakori ennyire legalja hely?

2022. máj. 27. 22:40
 13/15 anonim válasza:
Ezt hívják úgy, hogy nemi identitás zavarban szenved.
2022. máj. 28. 11:28
 14/15 anonim válasza:

Akkor öntsünk tisztább vizet a pohárba!

Az előző hozzászólók is kifejtették, hogy nagyjából mi volt a probléma a kérdéseddel. Lehet, hogy nem a te szóhasználatoddal, viszont rávilágítottak a problémára, ami miatt a kérdés és kifejtés érdemi mondanivalója ütköztek egymással, ezért azok kétértelművé váltak az olvasók szemszögéből.

Egy kérdés feltevésénél nem kell ismerni a "helyi" szokásokat, sőt a szokások ismeretének hiányában nem is érdemes azokra hagyatkozni. Ehelyett sokkal célszerűbb az adott kérdés kifejtését egész mondatokban elmagyarázni.

A főkérdésnek elég lett volna ennyi:

"Valaki beszélgetni?"

A kifejtés részben pedig célszerű egész mondatokkal információt szolgáltatni arról, hogy rólad mit kell tudni, és kit keresel pl:

"Rólam azt kell tudni, hogy egy 25 éves férfi/fiú/srác vagyok.

Elsősorban 24-25 éves vagy annál idősebb nőkkel/lányokkal/csajokkal szeretnék beszélgetni."

Ebből már egy picivel több és egyértelműbb információt adsz az olvasók számára, mintha egy leegyszerűsített halmazelméletes képletet alkalmaznál, amiben ugyan az ismeretlennel jelölt karakterek egyértelmű utalásokkal bírnak, viszont maga a kérdés konkrét célja nem válik ismertté, ami a rendezetlen információk elhelyezése miatt elbizonytalanítja az olvasókat.

És végezetül szeretném kijelenteni, hogy ezt a hozzászólást nem kötözködésnek szánom, hanem egy észrevételen alapuló tanácsnak... :,D

2022. máj. 28. 11:38
 15/15 A kérdező kommentje:
thx 😅
2022. máj. 28. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!