Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Van kedve valakinek beszélgetni?

Van kedve valakinek beszélgetni?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, többet majd privátban mondok. Csak beszélgetni szeretnék, értelmes emberekkel.

Idióták, trollok, perverzek, drogosok, konteós szektavezérek, aberrált pedofil f*szkalapok, és minden más itt megtalálható ilyesféle véglény kérem kerüljön.

Itteni válaszokra nem fogok külön irogatni, csak privát üzenetre.


Hátha van itt valaki aki normális.



2022. febr. 25. 19:32
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ki az a konteós? Akivel nem értesz egyet, mert vitának nincs helye részedről, így csak neked lehet igazad, meg annak, akivel egyetértesz eleve?


Én a vitakultúrát nélkülözőkkel és előítéletesekkel nem szeretnék beszélgetni, pl aki a mókusokra azt mondja, hogy sárgarépa (más szóval, akinek fogalomzavar van).


Engem érdekelne a kérdező jelleme. Biztosan értelmes, okos, objektivitásra törekvő, mások véleményét megvizsgáló, türelmes EMBERI lény, aki nem sodorja bajba a világot egyoldalú dogmáival, hiszen nincs is merev dogmája, nyilvánvalóan.

2022. febr. 25. 21:46
 2/11 A kérdező kommentje:
És még én vagyok előítéletes, nálam van fogalomzavar :D Egyébként, ha kíváncsi vagy a jellememre akkor gyere, beszélgessünk!
2022. febr. 25. 21:52
 3/11 anonim válasza:
Már el is kezdtünk beszélgetni itt. :) Jól értem, arra célzol, hogy én volnék előítéletes? Vagy máshogyan értetted? Ha mégis így értetted, kérlek, érvelj, mitől látszik így számodra, ugyanis semmiféle előítéletesség nem volt szándékomban.
2022. febr. 25. 21:56
 4/11 A kérdező kommentje:
Először is, miből gondoltad, hogy számomra esetleg a konteós azt jelenti, "akivel nem értek egyet, mert vitának nincs helye részemről, így csak nekem lehet igazam, meg annak, akivel egyetértek eleve"? Nekem ez kissé előítélet-szagú, de oké, akkor nem így gondoltad. Akkor ott van még az utolsó mondat ironikus célzása, amiből megint csak süt a sok alaptalan prekoncepció. De oké, akkor biztosan én értettem félre az egészet. :)
2022. febr. 25. 22:07
 5/11 anonim válasza:

Így van, nem prekoncepciónak szántam. Úgy írtad ki kérdésed, hogy kiket kerülsz. Én is felsoroltam, milyen hozzáállásúakat kerülök lehetőség szerint.


De még nem válaszoltál, kiket tartasz konteósnak?


És hogyan viszonyulsz azokhoz, akiknek a tiedétől akár merőben eltérő a meglátása, véleménye?

2022. febr. 25. 22:11
 6/11 A kérdező kommentje:

Azokat tartom konteósnak, akik határozottan, rögeszmésen ragaszkodnak egy abszurd, logikátlan elképzeléshez a világ működéséről, nem józanul látják a dolgokat, beszűkültek, és egyszerűen buták.

Alapjában véve semmi bajom sincs azokkal, akiknek eltérő a véleményük az enyémtől, csak legyen logikus, tényszerű alapja annak a meglátásnak. De ez a helyzettől is függ egyébként. Viszont simán azért nem ítélek el, vagy utálok bárkit, mert más a véleménye. Magamat sem tartom egyoldalúnak, korlátoltnak, nincsenek dogmáim, meg is lehet győzni, ha valaki valóban ésszerűen indokolja az álláspontját.

2022. febr. 25. 22:23
 7/11 anonim válasza:

Értelek. Mit gondolsz a túláltalánosításokról? Ugyanis a világban elég sok az uszító szándékú ember -nem rád célzok-, sokszor érdekből teszik, és így pl lejáratja a jól gondolkodók egy részét avval, hogy paranoidnak, konteósnak stb titulálja őket, lejáratás céljából, és túláltalánosítás hibáját is elkövetik szándékosan, vagy véletlenül.


Pl egy politikus ígérget -valljuk be, ez elég jellemző-, és valaki rájön erre, így aztán az értelmes ember -nevezzük Gézának-, aki leleplezte a politikust, elkezd kommentelni a politikusról a neten, majd -vajon honnan és milyen anyagi támogatással- megjelennek a Gézát alaptalanul lejárató kommentek:

"ne figyeljetek Gézára, hülye, ráadásul konteós is! Sőt, pedofíl! Tudjátok mit mondott Géza?? Hogy ketztő meg kettő az négy, valamint azt is mondta, hogy a léteznek piros és zöld almák is, te jó ég, ilyen baromságokat állít, ennyie hülye a Géza! Hülye konteós Géza! Ezen felül sikkasztott öt milliót a munkahelyén!"


Aztán ugyanezen emberek elkezdenek saját maguk ellen szóló infókat terjeszteni a neten, titokban, tehtá úgy tesznek, mintha ők egy másik oldalon állnának, és íilyeneket posztolnak a neten:

"egy 11 lábú hupikék ifi ufó megtámadta a családomat! Én mondom ezt, Kati, aki vagyok!"


Ugyanezen érdekkörbe tartozók nem csak iylet kommentelnek, hanem mint egy skizoid, önmagával mintha vitázna, ilyet is:


"Atyaég.... micsoda konteósokkal van tele az internet, mitn ilyen Kati félékkel, hogy 11 lábú ifi ufó, uhh...."


Ugyanezen érdekkörök persze az értelmes emberről is szándékosan ezt terjesztik, hogy konteós, tehát pl Gézáról, aki azt posztolja, hogy léteznek zöldalmák ,sé piros almák, na meg azt merészelte kommentelni géza, hogy kettő meg kettő az négy - TEHÁT Ő IS KONTEÓS, az érdekcsoport pletykája szerint.


Így aztán szépen túláltalánosítják, egybemossák az érdekeikkel szembemenő, őket leleplező értelmes Gézákat az ostoba fiktív Katikkal.


Csak tegyük fel, mert a sz.rkeverés nem ismeretlen jelenség. Ja és félreértés ne essék, nem a hölgyeket szeretném lejáratni, se senkit. Kati helyett, Bélát is írhattam volna, mindegy.


Kedves kérdező, érted már, miért tettem fel a kérdést számodra: kiket értesz konteós alatt?


Szóval... valahogy nem vall túlzottan pallérozott értelemre, amikor valaki ilyen általéános kijelentést tesz, hogy "így-úgy állaok a konteósokhoz".Na de azt is konteósnak mondják sokan, akik nem azok... Akkor KONKRÉTAN kire gondolsz?


Mert ez így kb olyan, mintha avval indítottál volna, hogy utálod a Metallicásokat, holott léteznek értelmes Metallikások is, bárgyúk is, ostobák is, meg átlagos Metallicások szintén...


Tehát... az h konteós: igen tág fogalom, tehát egybemosni őket már eleve emiatt nem valami reális. Másfelől a politika igyekszik lejáratni az őket leleplező értelmeseket, és ilyenkor ilyen zavaros, tág fogalmakkal is, sőt, azok pejoratív, rosszalló csengése által is igyekeznek lejáratéást eszközölni, mint pl "ő egy mocskos konteós".


Ezeket retorikai technikáknak hívják a politikusok részéről, amit gyakran aljas céllal, lejárató, vagy egyéb manipulatív céllal alkalmaznak. Viszont te valszeg ezt nem alkalmazod, ellenben lehetséges, h esetleg nem látod még át egészen, de evvel nem szándékozlak megbántani.


Másfelől, a fogalmakkal önmagában manipulálni is szeretnek azok, akiknek van pénze kellően izmos propagandát folytatni. Könnyen le lehet járatni bármilyen tudomány ágat, melyek az érdekeikkel ellentétesek, illetve olyan kutatási irányokat. Nem kell, cska pár év, és akár a kémiét, fizikát akár egészében is le lehetne járatni:


"azok a mocskos fizika követők... uh.... azok az ostoba kémia követő, ezek még mindig az elavutl áltudományokkal foglalkoznak, amelyeket 2022 nyarán betiltottunk?? Már 2024 decemberét írjuk, ezek az ostobák még mindig itt tartanak."


Kedves kérdező, csak hatalom és pénz kell ehhez, bármit és bárkit le lehet jőáratni, még a matematika tudományát is. Megétlem már a kommunizmust is, te még ezek szerint nem. tudod mi folyik pl É-Koreában? Nem kell sok, és a barna hajúakat mind ostobának fogja tartani a nép. Ahogy sokáig a szőke nőket. Aminek persze semmi alapja nincs.


Ha én pl azt mondom, szerintem kettő meg kettő az négy, csak pénz és hatalommal kell egyes körök hogy rendelkezzenek, és engem PONT EMIATT, hoyg 2+2=4 az állításom, hülyének fognak beállítani, és konteósnak. VAGY AKÁR TÉGED, ha az az érdekük.


Tisztában vagy avval, milyen szónoki, retorikai módszerei voltak Hitlernek? Vagy észak-koreában milyen politika folyik? Azt gondolod, nem lehetséges, amit írok? EZEK KÉSZ TÉNYEK, RÉGI ÉS JELENKORI TÖRTLNELEM. Már ahol, már amikor.


De bárhol és bármikor felütheti a fejét, sajnos. Függően, a hatalom mit szeretne. És eddig is megtette. Eztán is meg fogja tenni. Mikro és hol, attól függ.


Hol van manapság pl a szakmai párbeszéd pl a tévében? Sehol. A Hatalmi propaganda elnyomta, mondván, hoyg azok "laposföldhívők és konteósok", akik mást mondanak, mint amit a tévében a poltikusok propagálnak...


Tehát ha jön egy tudós, és azt meri miondani, h tudományos bizonyítéka van annak ellenkezőjére, amit a tévében reklámoznak tudomány címén, akkor ezt a kétkedő tudóst őrült, konteós, elmebeteg embernek fogják nevezni, lejárató kampány keretében.


Ez így volt már a Római birodalom idfejéá n is, ma sincs másképp.


Kérdezem: látsz te szakmai vitaműsorokat a tévében úgy, hogy a hivatalos állásponttól merőben eltérő SZAKMABELIEKET meghallgatnák...? Mert ott évtizedek óta szó sincs erről... Hát még az utóbbi 2 évben...

2022. febr. 25. 22:49
 8/11 anonim válasza:

Már megint megy a diszkrimanalas,hogy ki írhat, meg ki nem...


Drogos pedofil szektavezerkent meg csak olvashatok, hogy mindenki megtalálja a beszélgető partnerét, én meg csak gubbaszthatok a híd alatt...


Elegem van ebből! Biztos vagyok benne, hogy a rengeteg chemtrail az oka, hogy ilyenek lettek az emberek...

2022. febr. 26. 10:48
 9/11 A kérdező kommentje:

#7 Hm. Én ennyire nem akartam ezt kielemezgetni, hogy pontosan ki konteós, ki nem az, de annak mondják stb. Csupán egy embertípust akartam megjelölni a leírt jelzőkkel, az egésznek annyi volt a célja, hogy lehetőleg ne írjon rám 50 segghülye troll, tudniillik abból van itt elég sok.

De egyébként ha pont azt írod, hogy azt is konteósnak titulálják, aki egybként nem az, csak olyat mond ki, ami hatalommal, pénzzel rendelkező emberek érdekeibe ütközik, akkor miért pont te állítod, hogy a konteós tág fogalom? Nem az, szerintem ez egy egyértelműen definiálható fogalom, az pedig egy más kérdés, hogy ki mit kever, mos össze véletlenül vagy szándékosan.

Ezért nem helyénvaló a Metallicás példa sem, inkább olyan ez, mintha azt mondanám, utálom a buta embereket, te pedig erre azt, hogy sok olyan embert is butának állítanak be, aki valójában nem az, ezért ne utáljam a butákat. Attól még maga a fogalom nem lesz tágabb, attól még hogy valakit butának akarnak lefesteni, még nem lesz az.

Az pedig, ahogy te is mondod, nem újkeletű dolog, hogy a hatalommal és pénzzel rendelkező emberek manipulálják a híreket, az embereket stb. Valóban, a propaganda, a retorika nagyon sok mindenre képes, szinte mindent lehet manipulálni, már-már felfoghatatlan mértékben, és ezt sokan meg is tették már. Sok a rossz, sok a gonosz, gátlástalan ember a földön, ezzel nem mondasz újat. De facebook kommenteléssel nem fogod megváltani a világot.

2022. febr. 26. 13:23
 10/11 anonim válasza:

A konteós fogalom mégis tipikus ürügyként -kvázi szitokszóként- lett bevezetve, a CIA találta ki annak érdekében, hogy a manipulációikat nehezen tudja a többség észlelni és helyesen értelmezni.


Viszont érdekelne, szerinted mitől olyan egyértelműen definiálható, hogy konteós? Hogyan definiálnád? Mert azt látom, hogy sokan sokféleképp definiálják.

2022. márc. 1. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!