Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Bizonyos emberek hogyan...

Bizonyos emberek hogyan tudnak ennyire közvetlenek és nyitottak lenni bárkivel?

Figyelt kérdés

Mindig is problémám volt, hogy nem vagyok túl kommunikatív. Vannak akikkel el tudok beszélgetni hosszan, de ez ritka. Találkoztam viszont már olyan emberekkel, akik bárhol, bárkivel, bármiről, bármeddig el tudnak beszélgetni. Ezt nagyon csodálom bennük, hogy hogyan csinálják.


Én főleg nagyobb közösségben, ahol több ember beszélget, ott vagyok elveszve. Nem tudok sok emberre figyelni és bekapcsolódni a beszélgetésbe, mindig hozzárakni 1 gondolatot/mondatot/poént. Nekem ez túl személytelen vagy a téma érdektelen, nem értek hozzá. Mindig is jobban érdekeltek a konkrét személyek, négyszemközt. Sok ember máshogy is viselkedik társaságban.


Viszont úgy érzem ezen változtatnom kéne. Kellemetlen tud lenni, amikor csak ül az ember és észre sem veszik, hogy ott van. Régebben meg is szóltak ez miatt és kinevettek a hátam mögött. Most már azért idősebb vagyok, de úgy érzem jobban tudnék érvényesülni és több ember kíváncsibb lenne rám, hogy ki is vagyok. Van esetleg erre valami tippetek, hogy hogyan lehetne ebben fejlődni? :)



2021. nov. 30. 18:16
 1/3 anonim válasza:

A közvetlen és nyitott embereknek magától jön a dolog. Ez olyan adottság, tehetség, készség.

Ha valaki nincs a társaság középpontjában, és ez zavarja, akkor lehet javítani a helyzeten. Ezt viszont minél fiatalabb korban tudod elsajátítani, mert szociális viselkedésnek számít. Később nehéz, de nem lehetetlen.

Számít a tájékozottság, megjelenés, határozottság, választékos beszéd. A lényeg, hogy hasonló korú emberek vegyenek körül, és köztük tudj gyakorolni... (Legyen mit mondanod, ami érdekes nekik.) :,D

2021. nov. 30. 18:33
 2/3 anonim válasza:
Én úgy váltam ilyenné, hogy elkezdtem magasról leszarni mindenkit. Ha nem érdekel az eredmény, könnyű 🤣
2021. nov. 30. 19:46
 3/3 anonim válasza:

Ezt nem lehet megtanulni, vagy ilyenné alakulni.És nem is kell. Te ilyen típusú ember vagy, nem kell mindenkinek társaság középpontjának lenni.

Én olyan vagyok mint amiről írtál, bárkivel el tudok beszélgetni bármiről, az már más kérdés,hogy bármeddig-e, vagy csak egy illendőségi kör lefutásáig.

Társaságban én is szívesen beszélgetek inkább egyesével,esetleg még egy plussz beszélgetőpartnerrel, de számomra se jön be az,hogy 10 ember egymás szavába vágva zsong.


Gondolom nem idegen társaságról beszélsz.Próbáld meg azt,hogy egy-egy ismerőssel beszélgetésbe elegyedsz, aztán majd alakul a többi. Ha pedig mégsem megy ne erőltesd azt,hogy ilyen társaságba mész hiszen csak feszengsz, nem érzed magad jól.

2021. dec. 1. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!