Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Valaki gördeszkázni Budapesten?

Valaki gördeszkázni Budapesten?

Figyelt kérdés

Lassan jön a jó idő, gondoltam megkísérlem az "éves gyakoris sporttárs/haver keresést". :D

Ha valaki nyitott rá az írjon nyugodtan, főként kezdőket várok, illetve olyanokat, akik közlekedésre használják, mivel én is ilyen vagyok, profik mellett nem tudnék mit csinálni.



2021. febr. 14. 13:13
1 2
 11/20 anonim válasza:
mi a gordeszkazas manapsag? Az en idomben meg a street style volt a deszkazas, trukkokkel. Ma meg ugy latom inkabb csak balnadeszkakon gurulgatnak emberek, a skateparkokat meg elleptek a rolleres kolykok igazi deszkas meg sehol
2021. márc. 3. 12:33
 12/20 anonim válasza:
#11 nekem is longboardom van meg waveboardom, de nem azért mert nem tetszik a classic deszka. Mindig is olyat akartam, de a legtöbb városban nincs skatepark. Ahol van ott még bmxesek vannak még 10 éves rolleresek, ezért lehet egyre kevesebb classic deszkás.
2021. márc. 3. 14:21
 13/20 anonim válasza:
Betegeskedek
2021. márc. 4. 04:04
 14/20 A kérdező kommentje:

#11: A te időd előtt pedig szintén csak gurulgattak az emberek, a gördeszkázás elején az ollie pl. csak lejtőkön jöhetett létre, mert nem freestyle deszkákkal nyomták.

De írtam, hogy én spec. közlekedésre, cruiseolásra használom. Tanulnék trükköket is, de egyedül nem megyek neki a skateparknak. :D

2021. márc. 6. 00:01
 15/20 anonim válasza:
Voltam tegnap
2021. márc. 6. 03:39
 16/20 anonim válasza:
nem eppen mert az en idom elott mar boven letezett a Vert style, vagyis a rampazas, de hogy most ezzel egy idoben vagy elotte de ott volt a freestyle is amibol lett a street kesobb. De rendes gordeszkaval gurulgatni borzalmas, minden kavicson megakadsz meg ha nem sima az ut akkor se lehet menni rajta, ereszek is megfognak, a cruise deszkakkal meg nem lehet trukkozni... szoval akkor pontosan mit is akarsz?
2021. márc. 6. 07:42
 17/20 A kérdező kommentje:

Most kötekedni vagy itt? :D Nézd meg bármelyik gördeszka történelmi videót és megtudod, hogy miből indult, tudom nehéz elképzelni, de először nem költöttek az emberek/város hivatalai több milliókat a parkokra és rámpákra, a deszkások meg még csak éppen fedezték fel a sportot, a legtöbben nem trükköket próbáltak, hanem egyáltalán menni vele, szóval ez az oldhead duma, hogy "az én időmben" elég gyász érv, mert előtted meg máshogy volt, ez nem jelenti azt, hogy bármelyik is jobb lenne a másiknál, esetleg neked jobban tetszik a "hagyományos" mint a cruise, ennyi.


A "rendes gördeszka" kerekei cserélhetőek és máris nem akadsz meg minden kavicson, lehet ezzel is újat mondok. :D Az ereszek meg csak a politikusokat fogják meg, hehe.

Én is cserélt kerekekkel megyek, de veszek majd cruiser lapot, mert biztosabb rajta a lábam.

Ismerek olyat, aki hagyományos deszkát használ csak, ő trükközik is, de mindenhová deszkával megy, olyan darabos betonoknak is nekivág, amiknek én nem cruiser kerékkel, szóval emberfüggő, hogy ki mit vállal.


Amúgy annyi deszka típus van már, hogy leírni nem lehet, szóval de, cruise deszkákkal is lehet trükközni.


2x leírtam már, hogy mit akarok, de itt eddig a válaszolók 90%-a értelmileg sérült, mit kezdjek vele, hogy valaki x napon megy deszkázni vagy, hogy szerinted mi számít igazi deszkázásnak? Az elején meg csak kanos nyomik írtak akik azt hitték csaj vagyok, de amint megtudták, hogy nem, már nem is akartak haverkodni velem. :c Nem értem az itteni embereket. :D

2021. márc. 6. 10:37
 18/20 anonim válasza:
milyen kerek csere?! gordeszka kerekek egy meretuek, es qrva kemenyek. Az onzaros anya ami a tengelyt fogja meg nem arra van hogy le fel rakosgasd. Latszik soha nem deszkaztal meg eletedben ( """rendes gordeszkaval""") csak a wikipediat fujod itt nekem. En se vagyok nagy spiler de egy rohadt 360flip-et azert be tudok adni ami skatepark hijjan buszmegallo only gyakorlassal is vagy 2 ev volt.
2021. márc. 6. 14:21
 19/20 A kérdező kommentje:

Mi? :D

Egy méretűek? Mármint a belső átmérőjükre gondolsz, nem? Mert az igen, egy méretű, pont ezért lehet cserélni őket. De a külső átmérőjük 42 mm-től (talán van kisebb, de még nem láttam) 100+ mm-ig terjed, a keménységük pedig 65 körül indul 100+-ig. Az anyát annyiszor rakosgatom le-fel, ahányszor akarom, nem viaszból van a tengely lol.


Rakj még pár idézőjelet a "rendes gördeszka" szó köré, mivel te használtad először a 16-os válaszodban, ez elég kínos. :D


Nem tudom melyik írományomhoz kell szerinted Wikipédia xD :D


Nem kérdeztem mit tudsz csinálni a gördeszkáddal, örülök, hogy ilyen ügyes vagy, a nevelőid a gyógypedagógián tuti szuperbüszkék rád, de nem neked szólt a kérdés, mégis itt pattogsz alatta már egy jó ideje.

2021. márc. 6. 22:13
 20/20 anonim válasza:
Holnap kerepesin.
2021. márc. 7. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!