Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Lehetnek még helyben barátaim?

Lehetnek még helyben barátaim?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: 22 éves srác vagyok, jelenleg egyetemista vagyok, tanárnak készülök. A régebbi középiskolás / általános iskolás ismerőseim 95%-ával teljesen megszakadt a kapcsolatom, viszont az egyetem után nem terveztem elköltözni, szóval valószínűleg maradni fogok itt, vidéken.


Nyári diákmunkám már próbáltam beszélgetni korombeliekkel, vagy fiatalabbakkal, viszont valahogy nincs meg a közös téma, a közös érdeklődési kör. Engem teljesen más érdekel, mint őket, így általában nem igazán szoktunk beszélgetni, ráadásul én utálom a felesleges small-talk féle beszélgetéseket, így ilyenkor mindig keresek valamit "kifogást" vagy plusz munkát, amivel el tudom magamat foglalni.


Most azon gondolkoztam, hogyha elkezdek majd dolgozni a helyi iskolában, milyen lesz a szociális életem? A városból alig ismerek valakit, a volt osztálytársaimmal szinte teljesen megszakadt a kapcsolatom. Maradnak a +40-es kollégák / kolleginák, meg a szülők? Úgy érzem, hogyha itt maradok, akkor a szociális életem a nullával fog konvergálni, viszont cserébe kényelmesen tudok majd élni. Elköltözni nem szeretnék, nem rajongok a nagyobb városokért, számomra vidék lenne az ideális, itt viszont szerintem már "ellőttem" minden kártyám az embereknél. Párkapcsolatról már nem is beszélve.



2021. jan. 24. 00:37
 1/9 anonim válasza:
Hmm. Elég introvertáltnak tűnsz, de a szociális fajtából. 😄 Kérdésedre válaszolva persze hogy lehet szociális életed, nem tudhatod ki költözik oda, stb., meg ott a net is. Viszont gondolom látod te is hogy ha szocializálódni akarsz, neked is nyitni kell, ritka az amikir valaki egyenesen odamegy hozzád kicsalogatni az introvertált csigaházadból... Néha nem árt megerőltetni magad ehy kis "small talk" - al hogy egyáltalán el tudjon mélyülni az a beszélgetés. 😊 Egyébként milyen tanár leszel? Mi az érdeklődési köröd?
2021. jan. 24. 00:57
 2/9 anonim válasza:
Mi a helyzet az egyetemi szaktársaiddal?
2021. jan. 24. 00:58
 3/9 A kérdező kommentje:
Pár szaktársammal beszélgetek, de velük sem olyan túlzottan mély a kapcsolatom. Humán szakosnak készülök (angol - töri).
2021. jan. 24. 00:59
 4/9 anonim válasza:
Szerimtem ezek olyan dolgok, hogy mindkettővel simàn találsz beszélgetőpartnert magadnak, töri sokakat érdekel meg valamennyire mindenkinek van róla véleménye meg alapismerete. Legalábbis könnyebb mint mondjuk matekkal vagy elméleti fizikával 😄 miért érzed azt amúgy hogy "ellőtted" a helybeliekkel a kàrtyáid, illetve nem tudod mi lehet az oka hogy ilyen nehezen találsz magadnak olyan embert akivel "egy hullámhosszra" tudsz kerülni barátkozásilag?
2021. jan. 24. 01:04
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát helybeliek közül alapból kevés emberrel beszélek, korombeliek közül pedig szinte senkivel. Középiskolában elég sok negatív dolgot kaptam a többiektől (bullying), így emiatt is vagyok "zárkózott" a korombeliekkel, és nehezen tudok megnyílni nekik. Nem azért, mert pl gyomorgörcsöm lenne attól, ha valaki beszólna nekem valamit, hanem szimplán nem akarom idióta emberekre pazarolni az időm, viszont azt látszatra nem lehet kiszűrni, hogy ki milyen. Már egyáltalán nem tud érdekelni olyan ember véleménye, aki tőlem értelmi szinten távol áll, főleg ha nem is ismer normálisan az a valaki.


A hullámhossz meg másrészt azért nincs meg, mert engem tényleg kevés téma érdekel (töri, politika, számítástechnika, irodalom) amiről a helyiekkel.. nem igazán lehet elbeszélgetni, max az idősebbekkel.

2021. jan. 24. 01:11
 6/9 anonim válasza:
Hát az azért fontos szerintem, hogy valakivel szinte bármiről el tudj beszélgetni, nem kell minden téren iskolázottnak lenned, nem azt mondom, de egy alap vélemény/fogalma kell lennie az embernek szinte mindenről, ha meg épp nem tud hozzászólni egy témához, akkor meg utánanéz egy kicsit, hogy mik a pro-contrák, hogy fenn tudjon tartani egy beszélgetést. Persze ez csak arra igaz, ha érdekel a személy, akivel diskurálsz. Csak így munkahelyi/diákmunkás stb.-kel nem érdemes azért ilyen messzire elmenni. Engem például a politika hagy nagyon hidegen, de ha feljön témaként egy barátommal, akkor azért kicsit utánanézek az adott hely miniszterelnökéről vagy politikai irányzatáról, ha épp egy véleményt fejteget ki nekem. Illetve meg is kérdezem őt. Még fiatal vagy, ne határold el magad túlzottan az emberektől. Én is kicsit hasonló helyzetben vagyok, ha pl. munkahelyen ott vannak a korombeliek (<22<) akkor nem találom velük a hangot ... Viszont a 30-60-asakkal meg kijövök érdekes módon XD Egyetemen próbálj valami jó partnert találni, aki vevő a személyiségedre és neked is szimpi, ez kiderül pár beszélgetésből, és ápold vele a kapcsolatot.
2021. jan. 24. 01:51
 7/9 anonim válasza:
Mondjuk tény, ha semmit nem tud az illető a töriről és téged nagyon érdekel, akkor azt úgy nehéz.. Én például orvosira készülök, hát ebből egyből levágni az alap érdeklődési körömet, egy gazdaságissal nem sok témám lenne, ha most ismerkednék össze egyel. Viszont vannak anglisztikás, gazdaságis, infós, föcis, bioszos, németes barátaim, de azok gimi óta, szóval nem a szakmabéli érdeklődéseink hozott össze :/ El kell rugaszkodni a ettől néha és az embert magát megismerni.
2021. jan. 24. 01:59
 8/9 anonim válasza:
Tanárként akár szakkört szervezhetsz, amire hasonló érdeklődésű emberek fognak járni... sajnos ha szociális kapcsolatokat akarsz, és tényleg fontos ez neked, muszáj lesz kimozdulnod a komfortzónádból, és tenni érte... sajnos magától ez sem megy. Próbálj helyeket, közösségeket találni, ahol kedves, intelligens új emberekkel találkozhatsz. Szerintem amúgy nem feltétlen baj, ha a másiknak kicsit másabb érdeklődése is van, ez csak szélesíti a látókörét az embernek, új szempontokat ad a problémák megoldásához.
2021. jan. 25. 02:34
 9/9 anonim válasza:

"ellőttem" minden kártyám az embereknél. Párkapcsolatról már nem is beszélve."

Tessék? Még nem is ismersz mindenkit!!

2021. febr. 4. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!